Ballina Etiketimet Skeme

Etiketim: skeme

Nisin nesër aplikimet për Skemën Kombëtare 2021/ Fermerët dëshmojnë mbështetjen e...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Aplikimet e reja për Skemën Kombëtare të Mbështetjes për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural do të nisin nga nesër deri në 15...

“Nafta falas”/Fermerët me koston më të ulëta që kanë pasur ndonjëherë...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla apeloi sot fermerët të aplikojnë për të bërë pjesë e skemës mbështetëse...

Mbi 3200 aplikime për naftë falas/ Numri i nipteve shkon në...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Mbi 3 200 fermerë kanë aplikuar që prej 15 janarit për t'u bërë pjesë e skemës mbështetëse të qeverisë që parashikon...

Karburanti falas/ Skema e re ulë kostot e prodhimit dhe rrit...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Në të gjithë vendin vijojnë aplikimet e fermerëve me NIPT në portalin e-Albania për të përfituar naftën falas. Skema e re e...

Zgjerohet skema mbështetëse e librave falas, përfitojnë mbi 250 mijë nxënës

TIRANË, 19 gusht/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka lajmëruar se në vitin e ri shkollor do të përfitojnë libra falas nxënësit...

400 milionë lekë shtesë për financimin e skemës së fermerëve/ Mbështetje...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/  Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, theksoi sot se 400 milionë shtesë do të shkojnë për financimin e Skemës së...

Kantina e verës në Mirditë mbështetet nga Skema Kombëtare/ 18 %...

https://www.facebook.com/bledarcuci/videos/847160105773473/?t=188 TIRANË, 28 Maj/ATSH/ Ministri i Bujqësisë, Blendi Çuçi vizitoi sot një nga kantinat e rrushit autokton në vend, e cila është mbështetur nga qeveria...

Ndryshon ligji, Manastirliu: Të punësuarit me aftësi ndryshe përfitojnë edhe pagesën...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ “Përveç pagës si të punësuar, personat me aftësi ndryshe do të përfitojnë edhe paketën e plotë të mbrojtjes sociale që i...

Mbi 60 mijë familje përfituan ndihmë ekonomike gjatë vitit 2018

TIRANË, 18 mars/ATSH/ - Gjatë vitit të kaluar, rreth 60 052 familje përfituan ndihmë ekonomike. Të dhënat u bënë publike gjatë analizës vjetore të Shërbimit...

803 vende të lira pune për studentët e shkëlqyer, si do...

TIRANË, 11 janar/ATSH/-Për studentët e ekselencës të diplomuar brenda dhe jashtë vendit, duke filluar nga viti 2017 dhe të cilët janë në kërkim të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA