Ballina Etiketimet Skema kombëtare

Etiketim: Skema kombëtare

Përfituese nga Skema Kombëtare/ Historia e Bukuries, zgjeroi fermën me 700...

TIRANË, 28 prill /ATSH/ Nga parku i bletëve, ku po lulëzon pranvera, Bukurie Mëhalla na sjell një histori frymëzimi për punën në fshat. Një grua...

Skema Kombëtare/ Shpërndarja e fondeve, 2 javë pas përfundimit të aplikimeve

TIRANË, 26 prill /ATSH/ Shpërndarja e fondeve për fermerët fitues të Skemës Kombëtare për Mbështetjen e Bujqësisë 2021 do të nisë menjëherë pas publikimit...

Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi/ Aplikimet e fermerëve u rritën...

TIRANË, 21 prill /ATSH/ Fermerët po rrisin interesin për të përfituar subvencione nga Skema Kombëtare e Mbështetjes në Bujqësi. Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural,...

Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi/ Krifca për ATSH-në: Mbi 12...

TIRANË, 7 prill /ATSH/ Në dy javët e para të çeljes së aplikimeve në Skemën Kombëtare të Mbështetjes për Bujqësinë dhe Zhvillimin Rural 2021,...

Skema Kombëtare 2021/ Ekonomi: Parashikojmë 10 mijë fermerë përfitues

TIRANË, 29 mars /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe e Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi tha se "nga Skema Kombëtare e Mbështetjes në Bujqësi 2021, me...

Teknologji të reja e makineri bujqësore/ Skema Kombëtare financon 50 % të...

TIRANË, 29 mars /ATSH/ Skema kombëtare e mbështetjes në Bujqësi dhe Zhvillim Rural 2021 financon fermerët me 50 % të vlerës së investimit, për...

Skema Kombëtare financon 50% të kostove për certifikimin global GAP të...

TIRANË, 27 mars /ATSH/ Subvencionim 50% të vlerës, përfitojnë fermerët që certifikojnë prodhimet bujqësore me "Global GAP", që është patentë për eksporte të siguta. Skema...

Skema Kombëtare e mbështetjes në Bujqësi/ Krifca për ATSH-në: Numër rekord,...

TIRANË, 25 mars /ATSH/ Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural (AZHBR), Frida Krifca bëri të ditur sot për ATSH se “në ditën...

Bimët mjekësore/ Subvencionim fermerëve deri 100 mijë lekë përmes Skemës Kombëtare

TIRANË, 25 mars /ATSH/ Deri në 100 mijë lekë financon qeveria, për fermerët që mbjellin bimë mjekësore e aromatike në vlerën 200 000 lekë...

Fermerët interes të lartë për skemën kombëtare në bujqësi/ Krifca për...

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Drejtoresha e Agjencisë për Zhvillim Bujqësor dhe Rural, Frida Krifca, deklaroi se dita e parë të aplikimeve për Skemën Kombëtare...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA