Ballina Etiketimet Siri

Etiketim: Siri

Shpëtimi i 4 fëmijëve nga kampi Al-Hawl në Siri/ Provë e...

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi sot se, realizimi i operacionit të shpëtimit të 4 fëmijëve nga kampi i Al-Hawl...

Riatdhesimi i shqiptarëve nga kampet e Sirisë/ Drejtori operacional i Antiterrorit:...

TIRANË, 27 tetor/ATSH-Maela Marini/ Indrit Dodaj, drejtor operacional i antiterrorit foli sot lidhur me situatën e shqiptarëve në kampin e Sirisë, duke deklaruar se...

Mbërrijnë në Shqipëri 4 fëmijët dhe gruaja nga kampi Al Howl/...

TIRANË, 27 tetor/ATSH/ Fëmijët Amar Rasha, Emel Rasha e Hatixhe Rasha dhe nëna e tyre Floresha Rasha, si dhe djali i familjes Dumani, Endri...

Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria në fokus të medias ndërkombëtare

TIRANë, 27 tetor /ATSH/ - Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria ka tërhequr vëmendjen e medias ndërkombëtare. Pas negociatave humanitare me të gjitha palët e...

Riatdhesimi i fëmijëve nga kampi i Sirisë/ Rama drejt Libanit: Përpjekje...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, “jemi një hap nga finalizimi i fazës së parë të operacionit kompleks për nxjerrjen...

ZVICËR – OKB ndërpret bisedimet për Sirinë 

GJENEVË, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Zbulimi i tre rasteve të COVID-19 në mesin e pjesëmarrësve në diskutimet mbi kushtetutën siriane, e detyroi OKB-në që...

NJU JORK – OKB: COVID-19 problem mbarëvendor në Siri

NJU JORK, 29 korrik /ATSH-DPA/ - COVID-19 po përhapet në Sirinë e shkatërruar nga lufta, paralajmëroi sot koordinatori i OKB-së për Ndihmën Urgjent, Mark...

SOFT NEWS – Kometa që shihet një herë në 7 000…...

ARIHAH (Siri), 23 korrik /ATSH-DPA/ - Kometa ''Neowise'' ose C/2020 F3 mund të shihet në qiell mbi qytetin sirian të Arihahut. Në një fenomen të...

SHBA – Këshilli i Sigurimit miraton rezolutën për ndihmën transkufitare në...

NJU JORK - Këshilli i Sigurimit i OKB-së miratoi një rezolutë duke siguruar ndihmë të vazhdueshme humanitare për Sirinë e shkatërruar nga lufta. "Rezoluta gjermano-belge...

SHBA – OKB kërkon riaktivizimin e ndihmës transkufitare për Sirinë

NJU JORK, 11 korrik /ATSH-AFP/ - Këshilli i Sigurimit të OKB-së votoi sot për një zgjatje të ndihmës transkufitare në Siri, pavarësisht përfundimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA