Ballina Etiketimet Shtetas

Etiketim: shtetas

Lojëra fati të paligjshme, procedohen 4 shtetas në Berat

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Policia e Beratit procedoi penalisht 4 shtetas për aktivitetit të kundërligjshëm në fushën e lojërave të fatit. Sipas policisë, u proceduan penalisht...

I dërgoi lëndë narkotike djalit në burg, arrestohet shtetasi në Fier

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Një shtetas nga Fieri u arrestua nga policia, për veprën penale të “Futjes ose mbajtjes së sendeve të ndaluara në I.E.V.P...

Veprime të dhunshme në ndeshjen Tirana-Vllaznia, procedohen penalisht 3 shtetas

TIRANË, 16 janar/ATSH/ Policia e Tiranës procedoi penalisht 3 shtetas, pasi ushtruan veprime të dhunshme gjatë dhe pas ndeshjes Tirana-Vllaznia. Specialistët për Hetimin e Krimeve...

Protesta e 8 janarit, ndalohet një person për akte dhune

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Policia e Shtetit vijon veprimet hetimore për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në akte dhune dhe shkatërrim prone gjatë...

Tiranë, arrestohen 4 shtetas për vjedhje në banesa dhe biznese

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Policia e Tiranës ka finalizuar me sukses operacionin policor i koduar “Shtegtarët”, duke arrestuar 4 shtetas, ndërsa u shpall në kërkim...

Lojëra fati të paligjshme, procedohet 51-vjeçari nga Bulqiza

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Një 51-vjeçar nga Bulqiza u procedua penalisht për zhvillim të aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit. Në zbatim të planit të...

Arrestohet një 33-vjeçar për transportim të emigrantëve të paligjshëm

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Një 33-vjeçar nga Kukësi u arrestua nga policia, për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit. Strukturat e DVP Kukës, në...

Krimet mjedisore, arrestohen 22 shtetas

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Përgjatë dy javëve të para të muajit dhjetor, si rezultat i kontrolleve intensive në të gjithë vendin për parandalimin, evidentimin dhe...

Lezhë, arrestohen 2 persona dhe sekuestrohen 30 kallëpe me lëndë eksplozive

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Policia e Lezhës në kuadër të operacionit të koduar “Pllana”, ka arrestuar dy shtetas, si dhe ka sekuestruar 30 kallëpe me...

Rreth 5.2 milionë shtetas të huaj vizituan Shqipërinë

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri gjatë dhjetëmujorit të 2021, është 5.177.116. Sipas raportit të publikuar nga Instituti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA