Ballina Etiketimet Shtetas

Etiketim: shtetas

Lehtësohen procedurat e regjistrimit për shtetasit e huaj në gjendjen civile

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile ka nisur nga muaji mars 2021 procesin e importimit automatik të shtetasve të huaj me...

Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, ndalohet 35-vjeçari në Kakavijë

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë, në bashkëpunim me shërbimet e FRONTEX-it dhe Seksionin për Hetimin e Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të...

Policia e Tiranës procedim penal për 3 vëzhguesit në VNV 30...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 filluan procedimin penal, për veprën penale "Plagosja e lehtë me...

Fotografoi votën në qendrën e votimit, arrestohet 32-vjeçari në Shkodër

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër arrestuan sot një shtetas, pasi fotografoi votën në qendrën e votimit. Sipas policisë shtetasi D. U.,...

Gati 514 mijë shtetas të huaj vizituan Shqipërinë në 3-mujorin e...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Hyrjet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar, në muajin mars 2021, shënoi rritje me 44.8 % krahasuar me...

Vlorë, procedohen penalisht një shtetas turk dhe një shqiptar për shitblerje...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve zgjedhore,...

Kufizimet nga pandemia/ Bie numri i shtetasve shqiptarë dhe të huaj...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Kufizimi që po ndërmarrin të gjitha vendet e botës për të ulur transmetueshmërinë e virusit Sars-Cov-2 ka ulur ndjeshëm numrin e...

Policia pjesë e operacionit ndërkombëtar antidrogë, arrestohen 5 shtetas në Vlorë

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Policia e Shtetit gjatë operacionit të zhvilluar në të njëjtën kohë në Itali, Shqipëri dhe Gjermani nga FAST Albania, FNSH, Drejtoria...

Tregtimi i lëndëve piroteknike, procedohen dy pronarë dyqanesh në Peshkopi

TIRANË, 25 dhjetor/ATSH/ Policia e Dibrës ka zhvilluar kontrolle të shtuara në markete dhe dyqane për parandalimin e tregëtimit të lëndëve piroteknike, ku në...

Organizim i protestës, dhunë ndaj policisë dhe shkatërrim i pronës private,...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Policia e Tiranës arrestoi në flagrancë 25 shtetas dhe procedoin penalisht në gjendje të lirë 130 shtetas të tjerë, pasi organizuan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA