Ballina Etiketimet Shendet

Etiketim: shendet

Nga problemet kardiovaskulare, tek obeziteti/ Efektet pozitive të kivit në shëndet

TIRANË, 18 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Kivi ka shije intensive dhe është një nga ushqimet më të shëndetshme. Është i mbushur me antioksidantë dhe përmban vitaminë...

COVID-19 – Covax zbulon vendet e para që do të marrin...

GJENEVË, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Covax, e destinuar për të siguruar vaksina kundër COVID-19, në veçanti për vendet e paprivilegjuara, publikoi listën e përfituesve...

Ndotja e ajrit ndikon negativisht në shëndetin e syve

LONDËR, 27 janar /ATSH-AA/ - Një studim i kryer në Britaninë e Madhe zbuloi se rritja e ndotjes së ajrit mund të shkaktojë dëmtime...

FRANCË – Michel: BE kërkon transparencë nga kompanitë mbi vonesat e...

PARIS, 24 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel kërkoi sot që kompanitë farmaceutike të japin prova transparence mbi shkaqet e vonesave...

COVID-19 – Johnson: Varianti britanik mund të jetë më vdekjeprurës

LONDËR, 22 janar /ATSH-AFP/ - Varianti britanik i koronavirusit të ri, më përhapës, duket se lidhet me një vdekshmëri më të lartë, deklaroi kryeministri...

FOKUS – Bilanci i COVID-19 në botë

PARIS, 22 janar /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 2 075 698 të vdekur në botë që kur Kina...

BRUKSEL – BE marrëveshje për një njohje të përbashkët të testeve...

BRUKSEL, 20 janar /ATSH-AFP/ - Shtetet anëtare të Bashkimit Europian ranë dakord për një njohje të përbashkët të testeve antigjenike, një ditë para samitit...

GJENEVË – Ekspertët: Kina dhe OBSH mund të kishin reaguar më...

GJENEVË, 18 janar /ATSH-AFP/ - OBSH-ja dhe Pekini mund të kishin reaguar më shpejt në fillim të epidemisë së COVID-19, theksuan ekspertët e pavarur,...

COVID-19 – Pfizer njofton vonesa në shpërndarjen e vaksinave me një...

PARIS, 16 janar /ATSH-AFP/ - Grupi amerikan Pfizer, i lidhur me laboratorin gjerman BioNTech, njoftoi sot një plan që do të mundësojë kufizimin me...

BRUKSEL – BE kontratë me Valneva-n për vaksinat antiCOVID-19

BRUKSEL, 12 janar /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian njoftoi sot se kishte përfunduar bisedimet me kompaninë bioteknologjike franko-austriake Valneva, së cilës ajo ka parashikuar t'i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA