Ballina Etiketimet SEANCE

Etiketim: SEANCE

Seanca/ Kuvendi miraton 4 projektligje, rrëzohet dekreti i Metës për prokurorimet

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ Kuvendi zhvilloi sot seancën plenare ku u miratun pr/ligjet në rendin e ditës. Kështu sot u miratua me 86 vota pro,...

Seanca plenare/ Kuvendi miraton 5 Akte Normative

TIRANË, 28 janar /ATSH/ Kuvendi zhvilloi sot seancën plenare ku u miratua me 88 vota pro, 10 kundër dhe 7 abstenime Akti Normativ “Për...

Konferenca e Kryetarëve/ Sesioni i ri parlamentar hapet të hënën e...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ Konferenca e Kryetarëve miratoi sot programin e punës së Kuvendit për periudhën 18 janar - 26 shkurt dhe kalendarin trejavor...

Kuvendi miraton emërimin e ministres së Jashtme Olta Xhaçka dhe ministrit...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Kuvendi votoi në seancën e jashtëzakonshme të pasdites së sotme dy ministrat e rinj të kabinetit qeveritar, Olta Xhaçka dhe Niko...

Kuvendi miraton projektligjet në seancë plenare, rrëzon dy dekrete të Metës

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kuvendi rrëzoi sot me 87 vota kundër, 10 abstenime, dhe 12 vota pro dekretin e Presidentit “Për kthimin e ligjit...

KQZ, seancë publike për verifikimin e këshilltarit bashkiak, Armand Rama

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, zhvilloi sot seancën publike për verifikimin e funksionarit publik Armand Halit Rama, me funksion këshilltar...

Seanca plenare e Kuvendit, shqyrtohet zgjedhja e një anëtari të Gjykatës...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku do të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Kështu, Kuvendi do të shqyrtojë projektligjin “Për...

Ndalimi i grumbullimeve si masë antiCovid/ Kuvendi anulon seancën e nesërme

TIRANË, 18 nëntor /ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë nuk do të zhvillojë nesër seancën plenare të parashikuar. Me anë të një njoftimi për shtyp, Kuvendi thekson...

Objektivat e projektbuxhetit 2021/ Rimëkëmbja ekonomike, rindërtimi, rritje pagash, rimbursim i...

TIRANË, 16 nëntor/ Kuvendi nis sot në seancë plenare diskutimin nen për nen të projektbuxhetit për vitin 2021. Projektbuxheti për vitin 2021, synon rimëkëmbjen ekonomike...

Kuvendi në seancë plenare, shqyrtohet projektligji “Për buxhetin e vitit 2021”

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Kuvendi zhvillon sot në orën 10:00 seancën e radhës, ku fillimisht do të ketë një interpelancë urgjente me Ministrin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA