Ballina Etiketimet Riad

Etiketim: riad

RIAD – G20: Gjithçka për kapërcimin e krizës Covid-19

RIAD, 22 nëntor /ATSH-SPA/ - Ky ka qenë një vit i jashtëzakonshëm, pasi pandemia COVID-19 ka qenë një tronditje e paparë që preku të...

GJERMANI – Arabia Saudite përjashton marrëveshjen me Izraelin pa paqe me...

BERLIN, 19 gusht /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite përjashtoi sot normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin përpara përfundimit të një marrëveshjeje paqeje mes Izraelit dhe Autoritetit...

EBA – Kushner: Riadi të normalizojë marrëdhëniet me Izraelin

DUBAI, 17 gusht /ATSH-AFP/ - Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Jared Kushner tha sot se do të ishte në interesin e Arabisë Saudite që të...

RIAD – Arabia Saudite detyron përdorimin e maskës gjatë Haxhit

RIAD, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Pelegrinët myslimanë në Haxhin e këtij viti duhet të mbajnë maska ​​në fytyrë tërë kohës, njoftuan sot autoritetet saudite,...

ARABI SAUDITE – Riadi dhe Uashingtoni thirrje për zgjatjen e embargos...

RIAD, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Zyrtarët sauditë dhe amerikanë bënë thirrje sot për një zgjatje të embargos së armëve ndaj Teheranit, duke paralajmëruar se...

ARABI SAUDITE – Riadi lejon pelegrinazhin në Mekë për një numër...

RIAD, 22 qershor /ATSH-AFP/- Arabia Saudite njoftoi sot se do të lejojë në fund të korrikut pelegrinazhin e madh mysliman në Mekë, një nga...

RIAD – Arabia Saudite heq dënimin me vdekje për krimet e...

RIAD, 27 prill /ATSH-AA/- Arabia Saudite ka hequr dënimin me vdekje për krimet e kryera në fëmijëri. Komisioni i të Drejtave të Njeriut të Arabisë...

ARABI SAUDITE – Mbreti Salman premton vazhdimësinë e masave kundër COVID-19

RIAD, 19 mars /ATSH-DPA/ - Mbreti Salman i Arabisë Saudite, në një fjalim të parë që nga shpërthimi i koronavirusit, u zotua të vazhdojë masat paraprake...

Në 19 maj nisin fluturimet direkt low cost Tiranë – Riad

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ - Në 19 maj do nisin fluturimet direkt Tiranë – Riad. Kompania low cost “Flynas”, ka lajmëruar nisjen e fluturimeve me...

RIAD – Ministrat e financave të G20-ës diskutojnë reformën globale të...

RIAD, 22 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministrat e Financave të fuqive të mëdha ekonomike planifikojnë të diskutojnë sot rregulloret e reja për taksimin e korporatave ndërkombëtare në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA