Ballina Etiketimet Reshje

Etiketim: reshje

TURQI – Dëbora e dendur paralizon trafikun në Stamboll

STAMBOLL, 25 janar /ATSH-AA/ - Reshjet e dendura të dëborës kanë goditur qytetin më të madh të Turqisë, Stambollin, duke shkaktuar ndërprerje të trafikut...

ARRSH: Në akset Qafë-Thore – Theth dhe Kukës – Shishtavec, qarkullimi...

TIRANË, 25 janar /ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot mbi situatën e motit në vend dhe qarkullimin në akset rrugore. ARRSH bën të ditur se,...

Dëbora krijon panoramë surreale në Drilon

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Një pamje përrallore të ofron në këto ditë dimri Driloni në Pogradec, i mbuluar nga 'velloja' e bardhë e dëborës. Driloni, një...

Dëbora zbardh Pukën, bashkia: Akset nacionale dhe rurale të kalueshme

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Reshjet e dëborës kanë përfshirë sot të gjithë territorin e bashkisë së Pukës. Sipas bashkisë, aktualisht po bëhet kriposja e rrugëve, ndërsa...

Moti i keq, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Temperaturat e ulëta të shoqëruara me reshje bore në zonat verilindore dhe juglindore të vendit kanë vështirësuar qarkullimin e mjeteve në...

9 ditë reshje, Braçe: Argjinaturat në Seman mbajtën

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste në qarkun e Fierit, Erion Braçe u shpreh sot se pas 9 ditësh me reshje të...

Reshjet, Ministria e Mbrojtjes: Shqetësuese situata në urën e Mifolit

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Ministria e Mbrojtjes informoi sot mbi situatën e krijuar nga reshjet në territorin e vendit. Ndërkohë që intensiteti i reshjeve është shtuar...

Avari nga reshjet, punohet për kthimin e energjisë në disa zona...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Nisur nga situata e krijuar prej motit të keq, në disa zona të vendit ka probleme të furnizimit me energji elektrike. OSHEE,...

Prefekti i Lezhës për ATSH: Hidrovorët po punojnë me kapacitet të...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Në bashkitë e Lezhës dhe Kurbinit niveli i ujërave në lumenj dhe sistemin kullues si pasojë e reshjeve është mbi kuotat...

IGJEUM: Gjatë javës, reshje intensive dhe rrezik përmbytjesh

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ Pasditen e së dielës dhe në fillimin e javës tjetër priten reshje intensive, të cilat do të jenë më të përqendruara...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA