Ballina Etiketimet Reforme

Etiketim: reforme

GREQI – Grevë kundër reformës së punës

ATHINË, 6 maj /ATSH-AFP/ - Greqia është përballur me një raund tjetër grevash dhe manifestimesh, për herë të dytë në një javë, për shkak...

SHBA – Biden: Senati të miratojë reformën e policisë

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Bideni kërkoi Senatit të miratojë që prej majit një projektreformë të gjerë të policisë që mban...

Integrimi i universiteteve tona me ato të huaja/ Rama: Në 3-4...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama foli sot para gjimnazistëve që kanë përfunduar studimet me rezultate të shkëlqyera dhe që morën “Medalje të Artë“,...

Basha: Reforma në drejtësi dështoi. Do e mbrojmë votën, siç...

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi sot se "shqiptarët do të kenë një Reformë në Drejtësi të standardeve perëndimore, ne...

Rama: Nëse votohet për ata nuk ka më asnjë pengesë që...

TIRANË 15 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ai ishte garancia që drejtësia nuk do të ripërmbyset, se do të shkojë deri në...

GJERMANI – Scholz: Marrëveshje e shpejtë për reformë globale të taksave

BERLIN, 6 prill /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz bëri presion për një marrëveshje të shpejtë për një reformë globale të taksave...

Reforma në Drejtësi/ 25 prilli, referendum mes atyre që duan ta...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot në Kuvend se, "zgjedhjet e 25 prillit po kthehen në...

4 gjyqtarët e rinj të Gjykatës së Lartë/ Gjonaj: Vijojnë rezultatet...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ka cilësuar një tjetër rezultat të suksesshëm të zbatimit të Reformës në Drejtësi, përzgjedhjen e...

Reforma e uljes së çmimit të barnave/18 milionë dollarë kursim familjeve...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, 18 milionë dollarë i kemi kursyer familjeve shqiptare nëpërmjet reformës së uljes së çmimit...

PD-LSI dhe “KÇK”, tri këmbët e së keqes me dy koka...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se, "PD, LSI, dhe "KÇK" sot janë 3 këmbët e së keqes me dy koka presidentësh, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA