Ballina Etiketimet Reforme

Etiketim: reforme

BRUKSEL – KE afron datën e prezantimit të reformës së migracionit

BRUKSEL, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian ka afruar më 23 shtator prezantimin e projektit të tij të shumëpritur për të reformuar politikën e...

U rindërtua nga themelet/ Mjedise e laboratorë të standardeve europiane për...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore është investimi më i ri i qeverisë shqiptare me laboratorë të standardeve europiane. Kryeministri Edi...

BRUKSEL – Varhelyi: Miratimi i Reformës Zgjedhore sa më shpejt të...

BRUKSEL, 10 korrik /ATSH/ - Është shumë e rëndësishme që reforma e dakordësuar më 5 qershor të miratohet sa më shpejt të jetë e...

BRUKSEL – BE miraton reformën e transportit rrugor

BRUKSEL, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Pas tre vitesh bisedimesh të vështira, Bashkimi Europian miratoi sot një reformë kryesore për transportin rrugor, që synon përmirësimin...

MOSKË – Rusia nis votimin për reformën në kushtetutë

MOSKË, 25 qershor /ATSH-AFP/- Rusia voton nga sot deri më 1 korrik në një referendum për të lejuar presidentin Vladimir Putin që të qëndrojë...

LETONI – Parlamenti miraton reformën administrative

RIGA, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Parlamenti letonez miratoi një reformë të ndarjes administrative duke ulur numrin e zonave të qeverisjes vendore nga 119 në...

“Fake News-i” për mbetjet/Meta: Fabrikime që kërkojnë të spostojnë vëmendjen nga...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/Presidenti Ilir Meta e cilësoi një hap të rëndësishëm marrëveshjen e arritur mes palëve politike për Reformën Zgjedhore. Nga Laçi, pas ceremonisë së...

RUSI – Putin: Referendumi për reformën e kushtetutës më 1 korrik 

MOSKË, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin, njoftoi sot se një referendum për të miratuar reformën kushtetuese do të zhvillohet më 1...

Reforma Zgjedhore/Diskutimet në Këshillin Politik për implementimin e teknologjisë dhe administratën...

TIRANË, 30 maj/ATSH/ Pas 4 orësh diskutime të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore palët nuk kanë arritur dakordësinë për implementimin e teknologjisë në zgjedhje...

Sistemi ka filluar të funksionojë në mënyrë efektive, zbatimi i Reformës...

TIRANË, 28 maj/ATSH/ Drejtorja për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian dhe shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveva Ruiz Calavera deklaroi se zbatimi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA