Ballina Etiketimet Qumesht

Etiketim: qumesht

Qumështin me mjaltë pije gjithmonë me masë, pa e tepruar

ROMË, 23 nëntor /ATSH/ - Me mbërritjen e sezonit të ftohtë, është e domosdoshme që, para se të shkoni për të fjetur, një gotë...

Prodhimi i qumështit u rrit me 5,87%, në fund të vitit...

TIRANË, 11 korrik /ATSH/ Prodhimi blegtoral në vend, shënoi rritje në fund të vitit të kaluar krahasuar me një vit më parë, ku dominoi...

Mbështetje për fermerët/ Industria e qumështit qarkullon 600 milionë euro në...

TIRANË, 27 prill /ATSH/- Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, iu bëri apel fermerëve të aplikojnë në skemat e mbështetjes 2019, për...

Kompensimi i fermerëve të qumështit nis nga 1 janari 2019

TIRANË, 9 prill/ATSH-Maela Marini/ Vendimi i qeverisë për kompensimin e fermerëve me 10 lekë për litër qumështi ka efekt paraveprues dhe kompensimi do të...

Mbështetja për fermerët e qumështit, Kote: Aplikimi me fatura në agropika

TIRANË, 5 prill /ATSH-A.ALLA/ - "Ministria e Bujqësisë ka vendosur të mbështesë fermerët për çdo litër qumësht pa marrë parasysh sa numër krerësh kanë,...

FRANCË – ‘’Lactalis’’ përgënjeshtron akuzat e pabaza për qumështin e infektuar

PARIS, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Gjiganti francez ‘’Lactalis’’ përgënjeshtroi sot se ka shitur 8 000 tonë qumësht pluhur me nivel të lartë kontaminimi, në...

Holanda mbështet prodhuesit e qumështit në Kosovë

  PRISHTINË, 6 korrik/ATSH/- Holanda do të mbështesë prodhuesit e qumështit në Prishtinë, kështu u theksua sot në Prishtinë në konferencën "Programi për trajnime në...

SOFT NEWS – Kompania kufizon shitjet e qumështit për shkak të…...

SIDNEJ, 16 maj /ATSH-AFP/ - Disa supermarkete australiane vendosën të kufizojnë shitjet e qumështit pluhur për foshnje për shkak të mbikërkesës për disa produkte...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA