Ballina Etiketimet Qeveri

Etiketim: qeveri

LIBAN – Dështojnë përpjekjet për formimin e qeverisë së re

BEJRUT,  26 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri i caktuar libanez, Mustafa Adib, i cili mori detyrën për të ndihmuar vendin të rimëkëmbet nga shpërthimi shkatërrues...

FOKUS – Libani në pritje të qeverisë së re

BEJRUT, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri i emëruar i Libanit, Moustapha Adib u kërkoi sot forcave politike të lehtësojnë krijimin e një qeverie të...

KANADA – Qeveria njofton kufizime të reja lidhur me grumbullimet si...

TORONTO, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze, e përballur me një rritje të numrit të rasteve me COVID-19, njoftoi sot kufizime lidhur me grumbullimet,...

Shqipëria akordon 70 mijë euro ndihmë financiare për Këshillat Shqiptarë në...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot dhënien e ndihmës financiare për mbështetjen e funksionimit të Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi dhe të...

Miratohet vendimin për organizimin dhe funksionimin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit

TIRANË, 9 shtator /ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për organizimin dhe funksionimin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit. Në VKM theksohet se misioni i...

Për momentin nuk ka ndryshime në qeveri, sfidë Rindërtimi

TIRANË, 3 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama konfirmoi sot se për momentin nuk do të bëjë ndryshime në qeveri. Në një prononcim për "Top Channel",...

FRANCË – Qeveria zbulon planin e rimëkëmbjes postCOVID-19

PARIS, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze prezantoi sot një plan rimëkëmbjeje prej 100 miliardë eurosh gjatë dy viteve për të nxitur një ekonomi...

TUNIZI – Parlamenti miraton një qeveri teknokratësh

TUNIZ, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Deputetët tunizianë miratuan sot një qeveri teknokratësh, kabineti i dytë në gjashtë muaj duke përjashtuar mundësinë e një mundësinë...

FRANCË – Qeveria shtyn prezantimin e planit të rimëkëmbjes

PARIS, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze ka shtyrë me disa ditë prezantimin e parashikuar të martën të planit të rimëkëmbjes, në mënyrë që...

MV – Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë

SHKUP, 13 gusht /ATSH-MIA/ - Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev mori sot mandatin nga presidenti i vendit, Stevo Pendarovski për formimin e qeverisë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA