Ballina Etiketimet PZAP

Etiketim: PZAP

KQZ: Përfundon procesi i rinumërimit të vendvotimeve

PRISHTINË, 24 nëntor/ATSH/ Ka përfunduar në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve për të cilat Paneli Zgjedhor për...

​Limaj: Nisma dhe aleatët me 6 mandate në Kuvend

PRISHTINË, 11 nëntor/ATSH/ Nisma Socialdemokrate e ka mirëpritur vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), i cili urdhëroi KQZ-në të largojë nga...

PZAP i jep të drejtë Nismës për votat serbe, rinumërim në...

PRISHTINË, 11 nëntor/ATSH/ Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka vendosur sot për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët...

Certifikimi i zgjedhjeve/ KQZ në pritje të vendimeve të PZAP dhe...

PRISHTINË, 9 nëntor/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është në pritje të vendimeve të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe të Gjykatës Supreme. Kështu...

Lëvizja Vetëvendosje i drejtohet sërish Gjykatës Supreme për numërim

PRISHTINË, 4 nëntor/ATSH/ Lëvizja Vetëvendosje (LVV) i është drejtuar sërish Gjykatës Supreme për mosprocedimin e 1806 fletëvotimeve nga diaspora për numërim, si dhe për...

Çështja e votave të diasporës “mban peng” shpalljen e rezultatit përfundimtar...

PRISHTINË, 28 tetor/ATSH/ Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka refuzuar kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) për numërimin e 4639 votave të diasporës...

Votat në Kosovë nuk do të rinumërohen

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Paneli Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa (PZAP) me kryesuese Gyltene Sylejmanin hodhi poshtë këtë të martë, datë 08.10.2019 kërkesat e subjekteve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA