Ballina Etiketimet Pune

Etiketim: pune

TikTok me videoCV për ofertat e punës

NJU JORK, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Rrjeti social i videove, TikTok, veçanërisht popullor në mesin e të rinjve, ka nisur një program në SHBA...

FOKUS – OECD: Covid-19 mbylli 22 milionë vende pune në vendet...

BRUKSEL, 8 korrik /ATSH-MIA/ - Rreth 22 milionë vende pune janë mbyllur në ekonomitë e zhvilluara për shkak të pandemisë Covid-19, deklaroi Organizata për...

GREQI – Greva kombëtare 24-orëshe paralizon vendin

ATHINË, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Greqia është prekur sot nga një grevë kombëtare 24-orëshe kundër një ligji të ri mbi punën, që ka prekur...

Facebook rihap zyrat, por zgjat edhe punën nga shtëpia

SAN FRANÇISKO, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Facebook njoftoi sot se punonjësit e tij do të kenë mundësi të punojnë nga shtëpitë e tyre për...

1 500 dollarë pagë për të fjetur

ROMË, 30 maj /ATSH/ - Sipas udhëzimeve të sugjeruara nga ''Fondacioni Kombëtar i Gjumit'' të rriturit duhet të flenë 7 deri në 9 orë...

SHBA – ”Fitch Ratings”: Tregu i punës i dobët deri në...

UASHINGTON, 28 maj /ATSH-AA/ - Sipas agjencisë globale të vlerësimit ''Fitch Ratings'', për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19) tregu amerikan i...

Orari më produktiv për të punuar

ROMË, 8 maj /ATSH-ANSA/ - Ka nga ata që punojnë më mirë herët në mëngjes dhe nga ata që e bëjnë këtë vetëm në...

1 Maji – Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve

TIRANË, 1 maj/ATSH/ 1 Maji është dita në kujtim të martirizimit në sheshin “Haymarket” dhe njihet si Dita e Solidaritetit Ndërkombëtar të Punëtorëve. Ky manifestim...

Stresi i lidhur me punën rrezikon zemrën

ROMË, 17 prill /ATSH-DPA/ - Në të gjithë botën, stresi i lidhur me punën ka qenë i lidhur me rrezikun e atakut në zemër. ''Nuk...

Basha nuk ka ngulur një “gozhdë” se tramvajin e Tiranës nuk...

TIRANË, 7 mars/ATSH/Kryeministri Edi Rama nga Lezha u ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë ata që bëjnë punë dhe jo kreun e PD-së, Lulzim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA