Ballina Etiketimet Puigdemont

Etiketim: Puigdemont

SPANJË – Ish-presidentit katalanas, Puigdemont i ndalohet të kandidojë në zgjedhjet...

MADRID, 29 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti katalanas, Carles Puigdemont iu ndalua nga autoritetet zgjedhore spanjolle të shpallë kandidaturën e tij në zgjedhjet europiane të...

BRUKSEL – Ish-presidenti i Katalonjës, Puigdemont rikthehet në Belgjikë për të...

BRUKSEL, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti indipendentist i Katalonjës, Carles Puigdemont rikthehet sot në Belgjikë për të vijuar betejën separatiste në skenën ndërkombëtare, me...

GJERMANI – Prokuroria kërkon ekstradimin e Puigdemont

BERLIN, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Prokuroria gjermane kërkoi sot ekstradimin e indipendentistit katalanas, Carles Puigdemont drejt Spanjës, që kërkon ta gjykojë për rebelim dhe...

GJERMANI – Ish-presidenti katalanas, Carles Puigdemont lirohet nga burgu

KIEL, 6 prill /ATSH-DPA/ - Lideri separatist katalanas dhe ish-presidenti, Carles Puigdemont u lirua sot nga burgu në Gjermani pasi fitoi lirim me kusht. “Dua...

GJERMANI – Prokurori publik urdhëron lirimin e menjëhershëm të Puigdemont

KIEL, 6 prill /ATSH-DPA/ - Një prokuror publik gjerman urdhëroi sot lirimin e menjëhershëm të liderit separatist katalanas dhe ish-presidentit të këtij rajoni, Carles...

GJERMANI – Puigdemont drejt lirimit me kusht

KIEL (Gjermani), 5 prill /ATSH-DPA/ - Lideri separatist katalan, Carles Puigdemont mund të lirohet me kusht, në pritje të një vendimi për ekstradimin ose...

GJERMANI – Prokuroria pranon ekstradimin e Puigdemont

BERLIN, 3 prill /ATSH-AFP/ - Prokuroria gjermane u shpreh sot pro ekstradimit drejt Spanjës të ish-presidentit katalanas, indipendentistit Carles Puigdemont, i cili mbahet në...

BERLIN – Carles Puigdemont arrestohet nga policia gjermane në kufij me...

BERLIN, 25 mars /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti katalanas, Carles Puigdemont, që është nën një mandat arresti europian të lëshuar nga Spanja, u arrestua sot nga...

HELSINKI – Finlandës i kërkohet arrestimi i ish-liderit katalanas Puigdemont

HELSINKI, 24 mars /ATSH-DPA/ - Policia finlandeze njoftoi sot se i ishte paraqitur një kërkesë nga autoritetet spanjolle për të arrestuar ish-liderin katalanas separatist,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA