Ballina Etiketimet Program

Etiketim: program

FOKUS – SHBA: Programi bërthamor i Koresë së Veriut destabilizon rajonin

SEUL, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Megjithë kërcënimin në rritje të programeve të raketave dhe armëve të Koresë së Veriut, SHBA mbetet e gatshme për...

Hapet programi i ri master profesional “Infermieri Familje”

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Pranë Fakultetit të Shkencave Mjekësore Teknike në Universitetin e Mjekësisë Tiranë është çelur për herë të parë programi i ri master...

Bashkia Elbasan hap aplikimet për Programin Social të Strehimit

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Bashkia e Elbasanit ka hapur aplikimet për Programin Social të Strehimit, duke i mundësuar të gjithë familjeve të reja apo të...

Marrëveshja me programin e OKB, Çuçi: “STAR 3”, instrument i ri...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot një marrëveshje me OKB-në për digjitalizimin e shërbimeve në qeverisjen vendore. Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi...

Programi për bujqësinë, 70 milionë euro për tri shtyllat kryesore

TIRANË, 19 shtator /ATSH/ Qeveria rrit mbështetjen financiare në mbështetje të zhvillimit të bujqësisë, blegtorisë dhe zhvillimit rural. Në programin për bujqësinë në 4 vitet...

Rama-Bashës: Jemi të gatshëm të diskutojmë për të gjitha, reformën territoriale...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama në mbyllje të seancës maratonë të diskutimit të programit qeverisës të 4 viteve të ardhshme iu përgjigj disa...

Peleshi: Planifikojmë nisjen e implementimit të projektit të bazës së Kuçovës

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi prezantoi sot programin për mbrojtjen, gjatë seancës për votimin e qeverisë së re. Peleshi tha se “ky...

Çuçi: Luftë e vazhdueshme për sundimin e ligjit

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, prezantoi sot programin për sigurinë, gjatë seancës për votimin e qeverisë së re. “Udhërrëfyesi ynë në këtë...

Ibrahimaj: 63.8% e totalit të të punësuarve do të paguajnë zero...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Delina Ibrahimaj në prezantimin e programit për ekonominë dhe financat në Kuvend tha se, “ky program ndërtohet mbi arritjet e dy...

Xhaçka: Imazhi i Shqipërisë ka pësuar transformim rrënjësor

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka prezantoi sot në Kuvend programin e qeverisë për politikën e jashtme. Xhaçka u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA