Ballina Etiketimet Ppe

Etiketim: ppe

BRUKSEL – PPE-ja fillon procedurën e pezullimit ose përjashtimit të Orban...

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AFP/ - Sot u kërkua zyrtarisht përjashtimi ose pezullimi i kryeministrit populist hungarez, Viktor Orban dhe partisë së tij “Fidesz” nga...

FOKUS – E djathta europiane shton thirrjet për sanksionimin e Orbanit

BRUKSEL, 1 mars /ATSH-AFP/ - Thirrjet për të sanksionuar kryemnistrin hungarez, Viktor Orban sa vijnë e shtohen brenda së djathtës europiane. Hipotezat e përjashtimit nga...

HELSINKI – Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e...

HELSINKI, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjermani Manfred Weber u zgjodh sot kandidat i së djathtës europiane për zgjedhjet në Bashkimin Europian, që do të...

BRUKSEL – PPE konferencë për Ballkanin Perëndimor

BEOGRAD, 11 tetor /ATSH-TANJUG/ - Grupimi Partia Popullore Europiane (PPE) në Parlamentin Europian do të organizojë një konferencë me temë "BE-Ballkani Perëndimor - Si...

BERLIN – Toth: Ekstremizmi i Orbanit rrezik për Hungarinë

BERLIN, 13 shtator /ATSH-ANSA/ - Tashmë është e qartë që Orban është një ekstremist i së djathtës, tha kreu i socialistëve hungarezë, Bertalan Toth...

ROMË – Oettinger: Lega nuk do të pranohet në PPE

ROMË, 9 shtator /ATSH–DPA/ Partia qeverisëse e ekstremit të djathtë të Italisë, Lega, nuk do të pranohet në Partinë Popullore Europiane (PPE), aleancën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA