Ballina Etiketimet Ppe

Etiketim: ppe

BRUKSEL – Weber: Liderët europianë duhet sigurojnë rimbursimet e planit të...

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-AFP/- Liderët e BE-së duhet të sigurojnë rimbursimet e planit të rimëkëmbjes dhe të mos zvogëlojnë vëllimin e buxhetit shumëvjeçar, gjatë...

PPE mbështet Shqipërinë në rrugën drejt BE-së/ Eurodeputeti gjerman vlerëson marrëveshjen...

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Grupi i Partive Popullore Europiane vazhdon të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj drejt Bashkimit Europian. Kështu deklaroi sot eurodeputeti Michael Gahler,...

PPE thirrje PD-së: Angazhohuni në bisedimet për reformën zgjedhore

TIRANË, 20 maj/ATSH/ “Partia Demokratike duhet të jetë plotësisht e angazhuar në bisedime mbi reformën zgjedhore”. Ky ka qenë mesazhi që zv/kryetari i grupit...

BRUKSEL – PPE: Mbështesim Ballkanin Perëndimor në luftën me COVID-19

BRUKSEL, 21 mars /ATSH/ - Grupi PPE (Partitë Popullore Europiane) po ndjek me vëmendje zhvillimet në lidhje me shpërthimin e COVID-19 në Ballkanin Perëndimor...

Zv.presidenti i PPE: Të hapen negociatat për Shqipërinë, partitë politike të...

TIRANË, 6 mars/ATSH/ "PPE mbështet çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut dhe po punon me Vendet e Ulëta, Danimarkën e Francën...

ITALI – Orban sulmon BE dhe PPE

ROMË, 4 shkurt /ATSH-AFP/- Kryeministri hungarez Viktor Orban nisi sot në Romë një sulm të ri ndaj BE-së dhe partisë kryesore politike në Parlamentin...

BRUKSEL – PPE zgjat pezullimin e partisë së Orbanit

BRUKSEL, 4 shkurt /ATSH-ANSA/ - Partia Popullore Europiane (PPE) ka vendosur të zgjasë pezullimin e Fidesz, partisë së kryeministrit hungarez Viktor Orban, sipas burimeve...

Rezoluta e PPE për Shqipërinë: Nxisim partitë për tejkalim të krizës...

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ Partitë e qendrës së djathtë europiane kanë miratuar një rezolutë për Shqipërinë. Në rezolutë PPE kërkojnë në mënyrë unanime zgjidhjen e...

BRUKSEL – Tusk: Liga e Veriut në PPE? Ka limite për...

BRUKSEL, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Kam shumë imagjinatë, por ka kufij, ishte përgjigjja për gazetarët e presidentit të ri të Partisë Popullore Europiane, Donald...

KROACI – Tusk i deklaron luftë populistëve dhe autokratëve

ZAGREB, 20 nëntor /ATSH-AFP/ Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, nisi një fushatë sulmi kundër autokratëve dhe populistëve, sot në Zagreb, ku po përgatitet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA