Ballina Etiketimet Ppe

Etiketim: ppe

BRUKSEL – Tusk: Liga e Veriut në PPE? Ka limite për...

BRUKSEL, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Kam shumë imagjinatë, por ka kufij, ishte përgjigjja për gazetarët e presidentit të ri të Partisë Popullore Europiane, Donald...

KROACI – Tusk i deklaron luftë populistëve dhe autokratëve

ZAGREB, 20 nëntor /ATSH-AFP/ Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, nisi një fushatë sulmi kundër autokratëve dhe populistëve, sot në Zagreb, ku po përgatitet...

Kroacia rezolutë në Kongresin e PPE për hapjen e negociatave me...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Samiti midis liderëve të BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor i cili do të organizohet nga Kroacia në maj 2020...

Zv.kryetari i PPE, Kovatchev: S’mund të presim majin, negociatat duhet të...

TIRANË, 23 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Andrey Kovatchev, eurodeputeti bullgar i cili është zv.kryetar i PPE-së deklaroi sot në seancën plenare të Parlamentit Europian, ku...

Grupi i Partive Popullore Europiane mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë

TIRANË, 15 Tetor /ATSH/ -Grupi i Partive Popullore Europiane mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata e bë e ditur...

GJERMANI – SZ: Sassoli është Kennedy i Firences

BAVARI, 5 korrik /ATSH-ANSA/ - Kennedy i Firences e ka përshkruar e përditshmja gjermane, "Sueddeutsche Zeitung" (SZ) presidentin e ri të Parlamentit Europian, David...

Daul: Dënojmë fuqishëm dhunën, palët të përfshihen në dialog

TIRANË, 14 maj/ Presidenti i Partive Popullore Europiane, Joseph Daul dënoi sot fuqishëm përdorimin e dhunës gjatë demonstratave të fundit në Shqipëri. Ai inkurajoi të...

ITALI – Weber: Orban nuk ka asnjë ndikim në politikat e...

FIRENCE, 3 maj /ATSH-DPA/ - Kryeministri hungarez, Viktor Orban nuk mund të ndikojë në vendimet e Partisë Popullore Europiane (PPE), theksoi kandidati kryesor i...

BRUKSEL – E djathta europiane vendos të pezullojë partinë e Orbanit

BRUKSEL, 20 mars /ATSH-AFP/ - E djathta europiane (PPE) vendosi sot të pezullojë përkohësisht partinë e kreut hungarez populist, Viktor Orban, “Fidesz”, nga radhët...

BUDAPEST – Orban kërkon falje për deklaratat euroskeptike

BUDAPEST, 14 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministri hungarez, Victor Orban i ka dërguar një letër Partisë Popullore Europiane (PPE, e djathtë) ku i kërkon falje,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA