Ballina Etiketimet Post

Etiketim: post

SHBA – Tina Flournoy shefja e re e stafit të Harris

UASHINGTON, 4 dhjetor /ATSH-DPA/ - Zëvendëspresidentja e zgjedhur amerikane,  Kamala Harris zgjodhi Tina Flournoy, e cila ka shërbyer si shefe e stafit të ish-presidentit...

FOKUS – Cila do të jetë e ardhmja e sfilatave...

MILANO, 10 qershor /ATSH-ANSA/ - Pas tronditjes së pandemisë, moda po vë në dyshim nevojën për të rikonceptuar ritmet dhe stinët e shfaqjeve të...

RUSI – Mishustin rikthehet në postin e kryeministrit pas kontaminimit me...

MOSKË, 19 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri rus, Mikhail Mishustin rimori sot të gjitha funskionet e tij, sipas një dekreti të Kremlinit, rreth tre javë...

BULLGARI – Prokuroria kërkon rishikimin e të gjitha privatizimeve post komuniste

SOFJE, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Prokurori i Përgjithshëm i Bullgarisë, Ivan Ghescev ka porositur Agjencinë Shtetërore për Sigurimin Kombëtar (DANS) për një kontroll të...

AUSTRI – Kurz në avantazh elektoral

VJENË, 23 shtator /ATSH-ANSA/ - Altkanzler (kancelar i moshuar ose thjesht ish-kancelar), është një përkufizim që Sebastian Kurzit me siguri nuk i pëlqen. Vetëm në...

LONDËR – KE dhe Trump kërkojnë bashkëpunim me Johnsonin

LONDËR, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i uroi Boris Johnsonit, i sapozgjedhur nga aktivistët e Partisë Konservatore britanike për të pasuar...

STRASBURG – Buriç kryetarja e re Këshillit të Europës

STRASBURG, 27 qershor /ATSH-AA/ - Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës (PACE) zgjodhi ministren e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejçinoviç Buriç, në...

LONDËR – 12 kandidatë për të pasuar Theresa May

LONDËR, 31 maj /ATSH-AFP/ - Pretendentët për pasuar kryeministren britanike, Theresa May arritën në 12, pas njoftimit të sotëm të kandidaturës së Mark Harper,...

PORTRET – Timmermans, poligloti me ambicien për t’u bërë imazhi i...

HAGË, 28 maj /ATSH-AFP/ - Poliglot dhe ish-diplomat, holandezi Frans Timmermans synon të shndërrohet në imazhin e ri të politikanit të fortë të Brukselit,...

SOFT NEWS – Të ikësh pa paguar sanduiçin… mund të të...

LUBJANË, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Një deputet slloven u detyrua të japë dorëheqjen pasi zbuloi se kishte ikur pa paguar sanduiçin, një veprim që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA