Ballina Etiketimet Plan

Etiketim: plan

BRUKSEL – BE paraqet planin e klimës 2030 për një kontinent...

BRUKSEL, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian zbuloi planin e tij të ri të klimës për 2030, duke përfshirë një objektiv më të rreptë...

FRANCË – Qeveria zbulon planin e rimëkëmbjes postCOVID-19

PARIS, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze prezantoi sot një plan rimëkëmbjeje prej 100 miliardë eurosh gjatë dy viteve për të nxitur një ekonomi...

FRANCË – Qeveria shtyn prezantimin e planit të rimëkëmbjes

PARIS, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze ka shtyrë me disa ditë prezantimin e parashikuar të martën të planit të rimëkëmbjes, në mënyrë që...

DUBLIN – Irlanda paraqet planin për hapjen e shkollave

DUBLIN, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Shkollat ​​do të rihapen në fund të gushtit në Irlandë, e cila po del nga mbyllja e dekretuar për...

LONDËR – Johnson plan në kuadër të luftës kundër mbipeshës

LONDËR, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson po përgatitet të njoftojë të hënën një plan të madh për të luftuar kundër mbipeshës...

BRUKSEL – BE krijon taskforcë për koordinimin e planit të rimëkëmbjes

BRUKSEL, 24 korrik /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka vendosur të krijojë një task forcë për koordinimin e planit të rimëkëmbjes në Europë. Grupi i punës...

FRANCË – Macron: Marrëveshja për planin e rimëkëmbjes momenti më i...

PARIS, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Marrëveshja e arritur për planin e rimëkëmbjes është për Bashkimin Europian momenti më i rëndësishëm që prej krijimit të...

AUSTRALI – Zgjatet plani i ndihmës për kompanitë përballë rrezikut të...

SIDNEI, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Australia njoftoi sot se do të zgjaste deri në fund të vitit programet e ndihmës për kompanitë në vështirësi...

BRUKSEL – Merkel-Macron: Marrëveshja për Fondin e Rimëkëmbjes ndryshim historik i...

BRUKSEL, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron përshëndetën sot një ditë historike për BE-në pas marrëveshjes së...

FOKUS – Shpresa për një marrëveshje në samitin e BE-së për...

BRUKSEL, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Pas katër ditësh dhe tre netësh të një samiti maratonë në Bruksel, 27 drejtuesit europianë shpresojnë të arrijnë sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA