Ballina Etiketimet Plan

Etiketim: plan

Plan veprimi 2021-2025/ Stimulim për rikthimin dhe investimin e emigrantëve në...

TIRANË, 8 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "plani i veprimit i qeverisë për periudhën 2021-2025 ka si qëllim të nxisë emigrantët shqiptarë...

SHBA – Biden përshëndet votimin në Senat të planit të rimëkëmbjes

UASHINGTON, 7 mars /ATSH-AFP/ - Pas disa orëve debatesh, negociatash dhe një votimi maratonë, Senati amerikan miratoi planin prej 1 900 miliardë dollarësh të...

FOKUS – Pas dështimit të dy paraardhësve, a mund ta rinovojë...

UASHINGTON, 5 mars /ATSH-DPA/ - Kur ish-presidenti demokrat amerikan, Barack Obama përshkroi planet për rregullimin e infrastrukturës së vendit, republikanët ia bllokuan ato. Por, edhe...

SHBA – Biden: Plan i mirë vaksinimi, por nuk është koha...

UASHINGTON, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kjo nuk është koha për t’u relaksuar në frontin e pandemisë, deklaroi presidenti amerikan Joe Biden. Biden paralajmëroi amerikanët kundër...

BM- Johnson pritet të prezantojë planin për daljen nga lockdown

LONDER, 22 shkurt /ATSH-DPA/- Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të prezantojë një plan të ri për daljen e Britanisë së Madhe nga bllokimi aktual...

SHBA – Guterres: Nevojitet një plan global vaksinimi

NJU JORK, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres bëri thirrje për "një plan global vaksinimi" kundër COVID-19...

COVID-19 – Polonisë i mbarojnë rezervat e vaksinave, ndryshojnë planet e...

VARSHAVË, 1 shkurt /ATSH-PAP/ - Rezervat e vaksinave antiCovid-19 në Poloni kanë mbaruar dhe qeveria ka ndryshuar planet e vaksinimit për shkak të mungesës...

Rritja e rasteve me COVID-19/ Meta: Nevojitet një plan i qartë...

TIRANË, 26 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta publikoi sot një tabelë ku tregohet numri i rasteve me COVID-19 dhe numri i vdekjeve...

FOKUS – Gjermania bashkëpunim me SHBA për një Plan Marshall për...

BERLIN, 9 janar /ATSH-DPA/ - Pasi protestuesit sulmuan Capitol Hill, ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas ofron një bashkëpunim të ngushtë në luftën për...

SHBA – Republikanët dhe demokratët propozojnë një plan rimëkëmbjeje

UASHINGTON, 2 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një grup i vogël parlamentarësh demokratë dhe republikanë propozuan një plan rimëkëmbjeje prej 908 miliardë dollarësh për të mbështetur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA