Ballina Etiketimet Perkujtimore

Etiketim: perkujtimore

Kosovë- Konferencë përkujtimore për Bahri Fazliun dhe Agron Rrahmanin

PRISHTINË, 14 Maj/ATSH/- “Çdo herë që kujtojmë veprimtarët dhe heronjtë e kombit si Bahriun apo Agronin, ne kemi në mendje të gjithë atë rezistencë...

Beteja e Koshares shembi piramidën që kishte ndarë shtetet shqiptare

PRISHTINE, 9 Prill/ATSH/- Në vendin ku 19 vjet më parë është zhvilluar njëra nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA