Ballina Etiketimet Pavaresi

Etiketim: pavaresi

Osmani: Pavarësia e Kosovës realitet i pakthyeshëm

PRISHTINË, 22 korrik/ATSH/- Presidentja, Vjosa Osmani thotë se është koha që vendet që nuk e kanë njohur ende Kosovën ta pranojnë këtë realitet të...

FOTOGALERI/ Tinguj e lojëra tipike amerikane, mbrëmja festive e 4 korrikut...

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Ritmet e muzikës amerikane të interpretuara nga kantautori i njohur Elton Deda mbushën mbrëmjen e djeshme sheshin "Skënderbej", ku nuk munguan...

245-vjetori i Pavarësisë/ Kim: 30 vjet më parë Shqipëria i shtriu...

TIRANË, 1 korrik /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës zhvilloi sot  ceremoninë për të festuar 245-vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara...

Dita e Pavarësisë së Malit të Zi/ Meta pret përfaqësues të...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ Presidenti Ilir Meta uroi sot 15-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Malit të Zi, duke e cilësuar “ngjarje të rëndësishme historike,...

FOKUS – Skocia drejt një referendumi të ri për pavarësinë

LONDËR, 9 maj /ATSH-DPA/ - Partia Kombëtare Skoceze (SNP), që favorizon pavarësinë e Skocisë, deklaroi dje fitoren në zgjedhjet për parlamentin rajonal, edhe pse...

ATHINË – Greqia feston 200-vjetorin e pavarësisë

ATHINË, 21 mars /ATSH-AFP/ - Paradë me kostume tradicionale dhe me fluturimin e avionëve rafale në qiellin e Athinës, Greqia feston sot 200 vjetorin...

Duka uron FFK-në: Kosova, hapa të jashtëzakonshëm në futboll

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në emër të gjithë komunitetit të futbollit në vend i ka dërguar...

FOTO/ “Kosova në Arkivin e Shtetit Shqiptar”, ekspozita e rrallë dokumentare...

TIRANË, 17 shkurt/ATSH/ Përmes një ekspozite të rrallë dokumentare dhe fotografike, është shënuar në Tiranë 13-vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Një ngjarje me rëndësi për...

Dita e Pavarësisë së Kosovës/Mesazh urimi nga ambasada gjermane dhe britanike

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka uruar Kosovën në 13-vjetorin e bërjes shtet. “Ne përgëzojmë Kosovën dhe të gjithë qytetarët kosovarë në...

Fatmir Sejdiu: 17 shkurti 2008, realizimi i projektit të madh...

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Kosova sot feston 13-vjetorin e Pavarësisë, të shpallur në 17 shkurti 2008. Në këtë 13-vjetor, qytetarët e Kosovës i ka uruar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA