Ballina Etiketimet Pastrim

Etiketim: pastrim

Aksion pastrimi në Kashar, taskforca e bashkisë largon tonelata mbetjesh inerte

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ Prej një jave Drejtoria e Përgjithshme e Pastrimit dhe Gjelbërimit e bashkisë Tiranë ka nisur një aksion të gjerë pastrim-evadimi...

FOTO/ Mirëmbajtja e monumenteve të kulturës, aksion pastrimi në kalanë e...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Në kuadër të programit të mirëmbajtjes së monumenteve, Parku Kombëtar i Butrintit realizoi ditët e fundit mirëmbajtjen e kalasë së Ali...

Lezhë, 51 300 metra linearë kanale kulluese dhe vaditëse u pastruan...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Drejtoria e Bujqësisë në bashkinë Lezhë, po punon me ritme të larta për pastrimin e kanaleve të dyta dhe të treta...

BRAZIL – Ish-presidenti Lula përballet me akuzën e re të pastrimit...

RIO DE ZHANEIRO, 15 shtator /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti brazilian, Luiz Inacio Lula da Silva përballet me një akuzë të re për pastrim parash, si...

Punime mirëmbajtjeje në kalanë e Borshit, alternativë turizmi kulturor për vizitorët...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ Monumentet e kulturës dhe sitet arkeologjike të Shqipërisë po vizitohen nga turistë vendas e të huaj, të cilët kanë interes të mësojnë...

FOTO/ Plazhi i Kune- Vain pastrohet nga mbetjet, gati për të...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Laguna e Kune-Vainit në Tale të Lezhës sot ishte në qendër të një aksioni pastrimi nga bashkia e Lezhës. E shpallur zona...

Mirëmbajtja e zonave turistike/ Përmet- Pastrohet Petrani dhe bregu i lumit...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Bashkia e Përmetit dhe operatorët turistikë të qytetit zhvilluan ditët e fundit aksionin e radhës për pastrimin e zonave turistike. Nisma e...

FOTO/ Kalaja e Gjirokastrës, gati për pritjen e turistëve vendas e...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Mirëmbajtja e monumenteve të kulturës po kryhet kudo në vendin tonë, me qëllim mirëpritjen e turistëve në një mjedis të pastër. Punonjësit...

Pastrim kalasë dhe urës së Ali Pashës në ‘Dunavat’/ Kryebashkiaku Golemi:...

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Në Gjirokastër vijon aksioni për pastrimin e ambienteve publike, rrugëve dhe monumenteve të kulturës. Kryetari i bashkisë së Gjirokastrës, Flamur Golemi, tha...

Sezoni turistik/ Pastrohen përrenjtë që derdhen në shtratin e lumit Devoll

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Bashkia e Gramshit së bashku me institucionet vendore të bashkisë ndërmorën sot aksionin e pastrimit nga mbetjet urbane të përrenjve që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA