Ballina Etiketimet Papa

Etiketim: papa

E kishit menduar ndonjëherë pagën e papa Françeskut dhe priftërinjve?

VATIKAN, 19 prill /ATSH/ - Sa fitojnë peshkopët, kryepeshkopët apo priftërinjtë? ''Janë të shumtë besimtarët dhe jo që e bëjnë këtë pyetje'', shkruan vanityfair.it. Aspekti ekonomik,...

IRAK – Papa Françesku përfundon vizitën historike para mijëra besimtarëve

ERBIL, 7 mars /ATSH-AFP/ - Papa Françesku përfundoi vizitën historike në Irak me një meshë para mijëra besimtarëve në veri të vendit, të shkatërruar...

IRAK – Papa Françesku lutet për viktimat në bastionin e ISIS-it

BAGDAD, 7 mars /ATSH-DPA/ - Papa Françesku u lut sot për viktimat e shkaktuara nga Shteti Islamik në bastionin e dikurshëm të grupit terrorist...

IRAK – Papa Françesku: E padenjë për dikë që mendon për...

NASIRIJA, 6 mars /ATSH-DPA/ - Është e padenjë që, ndërsa të gjitha të gjithë jemi të prekur nga kriza pandemike, dhe veçanërisht këtu, ku...

IRAK – Papa Françesku takon ajatollahun e madh shiit Sistani

NAXHAF, 6 mars /ATSH-AFP/ - Ajatollahu i madh, Ali Sistani, autoriteti më i lartë fetar për pjesën më të madhe të myslimanëve shiit të...

FOKUS – Papa Françesku në Irak: Jam pelegrin i paqes

BAGDAD, 5 mars /ATSH-ANSA-AA/ - Papa Françesku filloi sot një vizitë zyrtare në disa rajone të Irakut, deri më 8 mars, në vizitën e...

IRAK – Besimtarët të bindur se vizita e papa Françeskut do...

BAGDAD, 3 mars /ATSH-DPA/ - Pavarësisht rritjes së rasteve të koronavirusit dhe kufizimeve të reja, irakianët do të presin papa Françeskun me besimin se...

Papa Françesku: Vëllazëria mes popujve e barabartë me vaksinën antiCovid-19

VATIKAN, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ - 2021 është një vit për të mos u humbur, ndërkohë që duhet ta kalojmë duke bashkëpunuar me zemërgjerësi dhe...

VATIKAN – Papa inkurajon Joe Biden për favorizimin e pajtimit dhe...

VATIKAN, 20 janar /ATSH-AFP/ - Papa Françesku inkurajoi sot presidentin e ri amerikan, Joe Biden të favorizojë pajtimin dhe paqen në SHBA dhe mes...

VATIKAN – Papa Françesku me një lutje të veçantë për vitin...

VATIKAN, 1 janar /ATSH-ANSA-DPA/ - Papa Françesku e priti Vitin e Ri me një lutje të veçantë që kishte lidhje me solidaritetin me popullin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA