Ballina Etiketimet Paciente

Etiketim: Paciente

“Shumë faktorë çojnë në rëndimin psikologjik”/ Mjekja Kolovani: Pacientët kanë komunikim...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Mjekja e Qendrës Universitare "Nënë Tereza", Entela Kolovani, duke folur sot për mënyrën sesi trajtohen pacientët e infektuar me COVID-19 në...

Çomo: Sot fillojmë trajtimin me plazmë të dy pacientëve të prekur...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo deklaroi se sot ka nisur mjekimi me plazmë i dy pacientëve të prekur me COVID-19. Çomo...

12 të shëruar në 24 orët e fundit në Spitalin Infektiv/...

TIRANË, 19 gusht /ATSH/ -12 pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit në Spitalin Infektiv. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu duke...

Situata e pandemisë/116 800 pacientë të hospitalizuar në spitalet publike në...

TIRANË, 12 gusht/ATSH/ Në të gjitha spitalet në vend gjatë 6-mujorit të parë të këtij viti janë hospitalizuar 116 800 pacientë. Shifrat janë bërë të...

“Nuk është e thjeshtë të jesh personi i fundit që shikon pacientët”,...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Drejtori i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj thotë se në situatën ku ndodhemi duhet ndërgjegjësim, parandalim dhe veprim sot...

Rreth 1400 pacientë përfituan falas shërbimin e dializës gjatë periudhës janar-qershor

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ 1363 pacientë përfituan falas shërbimin e dializës gjatë periudhës janar-qershor. Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm i Kujdesit Shëndetësor thotë se pacientët marrin...

Në terapi intensive, fëmijët i dërgojnë lule për ditëlindje/Manastirliu publikon foton...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Një paciente e shtruar në spitalin Infektiv e cila po kurohet nga COVID-19, sot do të duhej të festonte ditëlindjen e...

COVID-19/ 21 pacientë të shtruar, 1 në terapi intensive

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Situata epidemiologjike në vend paraqitet e qëndrueshme mbështetur në identifikimin e rasteve të deritanishme dhe gjurmimin aktiviologjik në mënyrë aktive. Ministria e...

78% e të prekurve janë shëruar/ Më pak se 15% po...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin...

COVID-19/ 35 pacientë të shtruar në spitale, asnjë në respirator

TIRANË, 29 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "në këtë moment që flasim nuk kemi asnjë pacient në respirator, që është edhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA