Ballina Etiketimet Optimizem

Etiketim: optimizem

COVID-19 – Kyriakides: Duhet ta shohim verën me optimizëm të kujdesshëm

BRUKSEL, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Situata e COVID-19 po përmirësohet në të gjithë Bashkimin Europian, njoftoi eurokomisionerja për Shëndetësinë, Stella Kyriakides. Që nga mesi i...

BRUKSEL – Optimizëm në zonën euro për rritjen ekonomike 2021-2022

BRUKSEL, 12 maj /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian ka rritur njdeshëm parashikimet për rritjen ekonomike 2021 dhe 2022 për zonën euro për shkak të përshpejtimit...

VJENË – Optimizëm i përmbajtur mbi marrëveshjen bërthamore me Iranin

VJENË, 10 prill /ATSH-DPA/ - Një raund i parë bisedimesh midis diplomatëve të lartë në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen bërthamore iraniane, i përfunduar...

Studiuesi i njohur: Pandemia jo më një tokë e panjohur

ATHINË, 5 mars /ATSH-ANA/- Edhe pse ende i padukshëm, SARS-CoV-2 nuk është më i panjohur, nuk është një "terra incognita"( tokë e panjohur), që...

GJERMANI – Von der Leyen: Mbetemi optimistë për vaksinat antiCOVID-19

FRANKFURT, 24 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian u shpreh optimiste për zhvillimin e fushatës së vaksinimit, një ditë para një samiti të...

PARIS – Bursat europiane shënojnë fitime të mëdha nën reagimin e...

PARIS, 6 korrik /ATSH-AFP/ - Bursat europiane shënuan sot fitime të mëdha, para fillimit të sezonit të publikimit të fitimeve, të nxitura nga ecuria...

FRANCË – Bursat europiane mbyllin javën me optimizëm

PARIS, 17 janar /ATSH-AFP/ - Bursat europiane përfunduan javën me optimizëm shoqëruar nga euforia e Wall Street një ditë më parë si dhe nga...

SHBA – Kompanitë amerikane shfaqen më pak optimiste në nëntor

UASHINGTON, 5 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kompanitë amerikane u shfaqën "më pak optimiste" në nëntor për shkak të pasigurisë së krijuar nga lufta tregtare, rritjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA