Ballina Etiketimet Opec

Etiketim: opec

AUSTRI – OPEC + zgjat ndërprerjet e prodhimit të naftës

VJENË, 4 mars /ATSH-DPA/ - Vendet eksportuese të naftës OPEC + vendosën zgjatjen e  politikës së tyre kufizuese të prodhimit të naftës edhe për...

BM – OPEC+ vendos rritjen e prodhimit të naftës

LONDËR, 5 janar /ATSH-AFP/ - Anëtarët e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe partnerët e tyre ranë dakord sot për një rritje...

BM – Opec+ diskuton ndalimin e prodhimit të naftës

LONDËR, 4 janar /ATSH-AFP/ - Anëtarët e Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe partnerët e tyre, të bashkuar nga marrëveshja OPEC+, nisën...

AUSTRI – OPEC+ planifikon rritje të kujdesshme të prodhimit të naftës

VJENË, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Gati dy duzina vende përfshirë Arabinë Saudite dhe Rusinë ranë dakord sot për të rritur prodhimin e tyre të...

AUSTRI – OPEC shqyrton marrëveshjen e kufizimit të prodhimit të naftës

VJENË, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - OPEC nisi sot një samit ministror dyditor, që duhet ta lejojë atë të vendosë mbi kuotat për kufizimin e...

BRITANI E MADHE – OPEC+: Të vendosur të sigurojmë stabilitetin e...

LONDËR, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) tha sot se ishte e vendosur të bënte atë që është e nevojshme...

FRANCË – OPEC: Pandemia do ta mbajë nën presion tregun e...

PARIS, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Tregu i naftës do të mbetet nën presion me ringjalljen e rasteve të COVID-19, edhe pse një dimër i...

AUSTRI – OPEC: Nafta burimi kryesor i energjisë në planin afatgjatë

VJENË, 8 tetor /ATSH-DPA/ - Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) ka parashikuar se nafta do të vazhdojë të jetë burimi kryesor i...

FRANCË – OPEC: Kërkesa globale për naftë në rënie gjatë 2020-2021

PARIS, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) paraqiti sot një rishikim më pesimist në lidhje me kërkesën globale për...

TURQI – Rritet çmimi i naftës në tregun botëror

ANKARA, 21 gusht /ATSH-AA/ - Çmimi i naftës së papërpunuar është rritur sot pasi Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe disa anëtare...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA