Ballina Etiketimet Olivér Várhelyi

Etiketim: Olivér Várhelyi

“Ky muaji i Ballkanit Perëndimor”/ Várhelyi: BE, 30 miliardë euro investime....

TIRANË, 10 qershor /ATSH – I. Vata/ Komisioneri Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér Várhelyi deklaroi sot arritjen e një marrëveshje në...

Fillimi zyrtar i negociatave të pranimit me Shqipërinë dhe MV/ Várhelyi...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi dhe ministri Portugez i Shtetit dhe Punëve të Jashtme, Augusto Santos Silva, në...

BE: Borrell ringjall traditën e shkëmbimeve jozyrtare me udhëheqësit rajonalë në...

TIRANË, 19 maj /ATSH/ Përfaqësuesi i Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë/ zëvendëspresidenti i Komisionit Europian Josep Borrell, organizoi një darkë...

Varhelyi: Shqipëria mund të ndahet nga Maqedonia e Veriut për negociatat

TIRANË, 6 maj /ATSH/ Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut deri tani janë trajtuar bashkë në rrugën e integrimit në Bashkimin Europian. Por problemet që Shkupi...

145 mijë doza të vaksinës “Pfizer” 100 % financim i BE...

TIRANË, 5 maj /ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi deklaroi sot gjatë një konference të përbashkët për shtyp me Kryeministrin Edi...

Komisioneri për Zgjerim: Shqipëria ka plotësuar çdo kusht, gati për konferencën...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Komisioneri për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Olivér Várhelyi deklaroi sot se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha...

Várhelyi: Këtë muaj vaksinat antikovid nga “AstraZeneca” në kuadër të COVAX

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Komisioneri për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Olivér Várhelyi deklaroi sot se, këtë muaj do të ketë një...

Xhaçka, takim virtual me komisionerin Varhelyi: Shqipëria i ka përmbushur detyrat...

TIRANË, 8 janar /ATSH – I. Vata/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi këtë të premte një takim virtual me...

Várhelyi: Kam besim te Calavera e Soreca, Reforma në Drejtësi e...

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ “Reforma në drejtësi dhe Vetingu i gjyqësorit është thelbësor dhe nuk duhet të nxirret nga shinat apo të ngadalësohet, pavarësisht...

Forumi i Investimeve për Ballkanin Perëndimor/ Kryenegociatori Mazi: Lëvizje konkrete e...

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ Kryenegociatori për zhvillimin e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi e cilësoi sot si një lajm shumë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA