Ballina Etiketimet Ndertim

Etiketim: ndertim

Kryenin ndërtim pa leje në plazhin e Pishë-Poros, arrestohen katër shtetas

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Arrestohet në flagrancë administratori i një lokali në plazhin Pishë-Poros dhe 3 shtetas që po kryenin punimet pa leje në tokë...

Rikonstruksion total i gjimnazit “Ibrahim Rugova”/ Ndërtim i të parës çerdhe...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Rikonstruksion total i gjimnazit "Ibrahim Rugova" dhe ndërtim i të parës çerdhe publike në qendër Kamzë. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet...

Rindërtimi/ Shkolla “Vaçe Zela” në Tiranë po merr formë ditë pas...

TIRANË, 2 qershor/ATSH/ Rreth 1500 fëmijë të shkollës "Vaçe Zela" në Tiranë do të kenë kushte më të mira, falë ndërtimit nga e para...

Ndërtimi i Pediatrisë së re të Elbasanit/ Manastirliu: Realizimi i një...

TIRANË, 26 maj /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, mëngjesin e sotëm ka publikuar një foto së bashku me doktoreshë Irenën, e cila prej...

Kreditimi i biznesit në 3-mujorin e parë/ Ndërtimi dhe industria kryesojnë...

TIRANË, 15 maj /ATSH/ Banka e Shqipërisë bën të ditur se ndërtimi dhe industria kanë udhëhequr rritjen e kredisë për biznesin në tremujorin e...

Lezhë/ Drejt përfundimit ura në fshatin Kalivaç, zgjidhje 1500 banorëve të...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Forcat e Armatosura në bashkëpunim me bashkinë Lezhë përfundojnë së shpejti urën në fshatin Kalivaç duke i dhënë zgjidhje problemit të...

Industria e ndërtimit/ 79 % e ndërmarrjeve sigurojnë 80 % të lëndës së parë në vend

TIRANË, 30 prill /ATSH/ Zhvillimi i industrisë së ndërtimit në vendin tonë ka aktivizuar zinzhirin e një sërë sektorësh komplementarë të kësaj industrie, ku...

Rritet eksporti i materialeve të ndërtimit dhe metaleve

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Shqipëria është një nga vendet në rajonin e Ballkanit me një nëntokë të pasur, ku nxirren, përpunohen e më pas eksportohen...

Spitali i ri Rajonal i Fierit/ U ndërtua në vetëm 98...

TIRANË, 22 prill /ATSH/ Spitalit i ri Rajonal i Fierit, një financim prej 70 milionë euro, u realizua falë mbështetjes së shtetit turk dhe...

Nga errësira në dritë/ Manastirliu: Materniteti i Lezhës, realitet i një...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Materniteti i Ri i Lezhës nga errësira u kthye në dritë, pas ndërrimit të godinës së re me infrastrukturë me standarde...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA