Ballina Etiketimet Nato

Etiketim: nato

“Roli i Shqipërisë në Aleancë, më i rëndësishëm se kurrë”/ Kim:...

TIRANË, 4 maj /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim mori pjesë sot në ceremoninë e nisjes në Portin...

UASHINGTON – Fillon zyrtarisht tërheqja e ushtarëve të SHBA-së dhe NATO-s...

UASHINGTON, 1 maj /ATSH-AA/ - Forcat e armatosura të SHBA-së dhe NATO-s të pozicionuara në Afganistan, kanë filluar të tërhiqen zyrtarisht që nga sot. Duke...

BRUKSEL – NATO: Tërheqja nga Afganistani ka filluar në një mënyrë...

BRUKSEL, 29 prill /ATSH-AFP/ - Tërheqja nga Afganistani e kontingjentëve të angazhuar në misionin e NATO-s "Mbështetja e Vendosur" ka filluar në një mënyrë...

BRUKSEL – Stoltenberg: Spekulimet për ndryshimin e kufijve në Ballkan të...

BRUKSEL, 29 prill /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg theksoi nuk e kishte parë "dokumentin jozyrtar" lidhur me ndryshimin e kufijve...

“28 mijë forca nga 26 kombe operacione gati të njëkohshme”/ Ambasada...

TIRANË, 28 prill /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka publikuar një video me rastin e nisjes së stërvitjes së NATO-s në...

BRUKSEL – NATO: Rusia të angazhohet në bisedime me Ukrainën

BRUKSEL, 28 prill /ATSH-AFP/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se aleanca ushtarake pret që Rusia t'i japë fund ndërtimin ushtarak...

BRUKSEL – Praga: Shqetësuese lëvizjet destabilizuese të Moskës

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-ANSA/ - Aleatët shprehën solidaritetin e tyre të plotë me Republikën Çeke dhe shqetësimin e saj të thellë për veprimet destabilizuese...

BRUKSEL – Samit i liderëve të NATO-s

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-AFP/ - Një samit i liderëve të vendeve të NATO-s do të zhvillohet më 14 qershor në selinë e aleancës në...

PRAGË – Hamacek: Aleatët e BE-së dhe NATO-s të dëbojnë diplomatët...

PRAGË, 20 prill /ATSH-AFP/ - Republika Çele u kërkoi sot partnerëve të Bashkimit Europian dhe NATO-s të dëbojnë diplomatët rusë për të mbështetur Pragën...

SHBA – NATO: Rusia të mos e kufizojë lëvizjen e lirë...

UASHINGTON, 17 prill /ATSH-AA/ - NATO shprehu shqetësim rreth planeve të Rusisë për të kufizuar hyrjen në disa pjesë të Detit të Zi dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA