Ballina Etiketimet Nato

Etiketim: nato

BRUKSEL – NATO: Përparime në bisedimet teknike greko-turke

BRUKSEL, 24 shtator /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se në bisedimet teknike mes Turqisë dhe Greqisë për Mesdheun Lindor...

KIEV – Ukraina dhe NATO nisin stërvitjen e përbashkët ushtarake 

KIEV, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Forcat ukrainase dhe NATO filluan sot një stërvitje të përbashkët ushtarake, vetëm rreth 180 kilometra nga kufiri me Bjellorusinë...

TURQI – Fillon takimi i katërt teknik mes delegacionit ushtarak turk...

ANKARA, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Ministria Kombëtare e Mbrojtjes së Turqisë ka bërë ditur se takimi i katërt teknik midis delegacioneve ushtarake turke dhe...

TURQI – Anija “Oruc Reis” largohet nga ujërat e kontestuara në...

STAMBOLL, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Anija e kërkimit e vendosur nga Ankaraja në zonën e diskutuar të Mesdheut Lindor, e pasur me gaz natyror...

BRUKSEL – NATO & BE: Përshëndesim bisedimet ndërafgane për paqen

BRUKSEL, 12 shtator /ATSH-DPA/ - Aleanca ushtarake e NATO-s dhe Bashkimi Europian kanë mirëpritur fillimin e bisedimeve të paqes në Katar midis qeverisë afgane...

Hoti takohet me Stoltenberg: Kosova të bëhet anëtare e NATO-s

PRISHTINE, 8 shtator /ATSH/ - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel, është pritur në...

BRUKSEL – NATO: Moska të zbulojë plotësisht programin Novitchok

BRUKSEL, 4 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i kërkoi Moskës të zbulonte plotësisht programin e saj Novitchok, pas helmimit...

STAMBOLL – Turqia pret që Greqia të angazhohet në bisedime bilaterale...

STAMBOLL, 4 shtator /ATSH-ANSA/ - Turqia pret që Greqia të angazhohet në bisedime bilaterale teknike brenda NATO-s midis autoriteteve përkatëse ushtarake, të njoftuar dje...

BRUKSEL – NATO: Turqia dhe Greqia bien dakord për zhvillimin e...

BRUKSEL, 4 shtator /ATSH-AA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi se Turqia dhe Greqia kanë rënë dakord të zhvillojë bisedime teknike...

BRUKSEL – Stoltenberg: Diskutime Greqi-Turqi në NATO për të zgjidhur krizën

BRUKSEL, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Greqia dhe Turqia kanë rënë dakord të fillojnë bisedimet teknike në selinë e NATO-s, me synimin për të zgjidhur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA