Ballina Etiketimet Municione

Etiketim: Municione

GJERMANI – Zbulohet eksploziv në tokën e ndërtimit të fabrikës së...

POTSDAM, 22 janar /ATSH-DPA/ - Një pjesë e tokës ku do të ndërtohet fabrika e re e Tesla-s në Gjermani është e mbushur me...

Policia kontrolle për goditjen e paligjshmërisë, sekuestrohen armë e municione

TIRANË, 5 tetor/ATSH-A. Fortuzi/ Forcat policore të Lezhës dhe Kurbinit, në vijim të zbatimit të Planit të Masave për rritjen e parametrave të sigurisë,...

Karaburun, nxirren nga deti 12 predha artilerie dhe 1 bombë aviacioni

TIRANË, 4 maj/ATSH/- Dymbëdhjetë predha artilerie dhe një bombë aviacioni, municione luftarake të Luftës së II Botërore janë gjetur në plazhin e Shën Vasilit...

Batalioni xhenier zbulon 100 predha artilerie në Bradashesh

TIRANË, 6 prill /ATSH/ - Efektivët EOD, të batalionit xhenier të Komandës Mbështetëse në FA, përfunduan në kohë rekord, në më pak se 2...

Pukë, xhenierët e Forcave të Armatosura zbulojnë arsenal municionesh

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Ministria e Mbrojtjes njoftoi se dërgoi urgjent një ekip të Forcave të Armatosura në bashkinë e Pukës, ku një ditë më parë...

Sekuestrohet armë zjarrit dhe 950 copë fishekë, arrestohet 41-vjeçari

TIRANË, 21 nëntor/ATSH- A. Fortuzi/- Policia e Dibrës ka arrestuar një 41-vjeçar i cili mbante armë zjarri pa leje dhe municione. Nga Specialistët për Hetimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA