Ballina Etiketimet Mjeshter i Madh

Etiketim: Mjeshter i Madh

Titulli “Mjeshtër i Madh” për gazetarë të shquar sportivë shqiptarë

TIRANË, 3 korrik /ATSH/ Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gazetarëve Sportivë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me anë të një ceremonie solemne...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për artistin e instrumenteve muzikore dhe stilistin...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Artizanatit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me Titullin “Mjeshtër i Madh” artistin e...

Titulli i lartë “Mjeshtër i Madh” për dy gjimnastët kampionë, vëllezërit...

TIRANË, 4 maj /ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me titullin e lartë "Mjeshtër i Madh" dy gjimnastët kampionë, vëllezërit Ferdinand dhe Arben Mara,...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për sportistë të shquar vlonjatë

TIRANË, 11 prill /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me anë të një ceremonie të veçantë disa sportistë të shquar vlonjatë, të dalluar...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për alpinistët Përparim Laçi dhe Ibrahim Haçkaj...

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot, me anë të një ceremonie solemne, dy alpinistë të shquar, mësues të palodhur të gjeneratave...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për aktorin e njohur Aleksandër Rrapi

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me anë të një ceremonie të posaçme artistin e njohur nga Berati, Aleksandër Rrapi...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për artistët Petrit Lulo dhe Ylli Baka...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur gjirokastrit të muzikës popullore shqiptare,...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për baritonin lirik dhe pedagogun e spikatur...

TIRANË, 16 janar/ATSH- A. Fortuzi/- Presidenti Ilir Meta dekoroi të shtunën, me Titullin “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e muzikës së lehtë dhe klasike, baritonin...

Meta vlerëson poeten e shquar, Zhuliana Jorganxhi me titullin e lartë...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Me anë të një ceremonie solemne, Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot poeten e shquar Zhuliana Jorganxhi me titullin “Mjeshtër i Madh”. Titulli...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për artistin e shquar Gjovalin Lazri

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi artistin, muzikologun, kompozitorin dhe pedagogun e shquar Gjovalin Lazri me Titullin e lartë “Mjeshtër i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA