Ballina Etiketimet Mirëmbajtje

Etiketim: mirëmbajtje

Ujërat termale të Bënjës/Hoxha për ATSH-në: Mirëmbajtje dhe rehabilitim në një...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Ujërat termale të Bënjës, 13 km larg qytetit të Përmetit, një fenomen i rrallë natyror dhe që tërheq mijëra turistë vendas...

POLONI – Gjermania dyfishon kontributin në fondin e Aushvicit

VARSHAVË, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Gjermania e dyfishoi në 120 milionë euro kontributin e saj financiar në një fond ndërkombëtar për mirëmbajtjen e ish-kampit...

Krujë/ Kalaja e Skënderbeut, punime mirëmbajtjeje në pritje të gjallërimit prej...

TIRANË, 31 maj/ATSH/ Pavarësisht situatës së vështirë nga COVID-19 dhe dëmeve të tërmetit, Kalaja e Krujës vijon të mirëmbahet. Hapësirat e gjelbra, kalldrëmet në rrugicat...

Mirëmbajtja e rrugëve në 2020, 4 miliardë lekë nga buxheti dhe...

TIRANE, 7 janar/ATSH/- Për vitin 2020 janë planifikuar 4 miliardë lekë për mirëmbajtjen e rrjetit rrugor kombëtar. Përmes këtyre investimeve synohet rritja e sigurisë rrugore...

Dëborë në qarkun e Korçës, ARRSH masa për mirëmbajtjen e aksit...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Autoriteti Rrugor Shqiptar po vijon punën për mirëmbajtjen dimërore të rrugëve në të gjithë vendin. Gjatë natës së mbrëmshme në qarkun e...

Punonjësit e mirëmbajtjes, ndërhyrje në çdo lagje të Urës Vajgurore

TIRANË, 30 tetor/ATSH/Punonjësit e bashkisë së Urës Vajgurore po kujdesen për një qytet sa më të pastër dhe të gjelbëruar në çdo lagje. Kryetarja e...

FOTO/ Moti i nxehtë në Sarandë, ujitje e përnatshme pemëve dekorative

TIRANË, 16 gusht/ATSH/- Kujdesi dhe mirëmbajtja e pemëve dekorative të mbjella në Sarandë është në vëmendjen e bashkisë së qytetit bregdetar. Punëtorët e sektorit të...

FOTO/ Vlorë, sezoni turistik punime mirëmbajtje në monumentet e kulturës

TIRANË, 14 qershor /ATSH/ - Sezoni turistik ka nisur por specialistët e mirëmbajtjes vijojnë punimet mirëmbajtëse në monumentet e kulturës kudo në vendin tonë. Këtë...

FOTO/ Berat, sezoni turistik rifreskohet mjedisi në kishën e Shën Triadhës

TIRANË, 9 maj /ATSH/ - Në sezonit turistik 2019, specialistët e DRKK Berat po vijojnë punën për mirëmbajtjen dhe pastrimit e vegjetacionit pranë monumenteve...

FOTO/ Në qytetin antik të Butrintit, punime dhe mirëmbajtje në monumentet...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - Punonjësit e mirëmbajtjes po kujdesen çdo ditë për përgatitjen e parqeve arkeologjike dhe aseteve të trashëgimisë tonë kulturore për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA