Ballina Etiketimet Ministra

Etiketim: ministra

ITALI – Tetë ministre në qeverinë e re të Draghit

ROMË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ekipi ''rozë'' i qeverisë së re italiane të kryeministrit Mario Draghi përbëhet nga Marta Cartabia, Luciana Lamorgese, Mariastella Gelmini,...

Emërimi i ministrave të rinj, Soreca: Presim të vazhdojmë të punojmë...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca uroi dy ministrat e rinj të kabinetit të qeverisë, ministren për Europën dhe...

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi...

TIRANË, 4 Janar/ATSH/ Dy ministrat e sapovotuar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri...

Meta dekreton Olta Xhaçkën si ministre të Jashtme dhe Niko Peleshin,...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sot ministrat e rinj, Olta Xhaçkën në postin e ministrit për Europën...

Kuvendi, 97 vota pro për Bledi Çuçin si ministër i Brendshëm...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kuvendi miratoi sot dekretet për emërimin e dy ministrave të rinj, Bledi Cuçi në postin e Ministrit të Brendshëm dhe...

JORDANI – Ministra arabë dhe europianë mbështesin zgjidhjen me dy shtete

AMMAN, 24 shtator /ATSH-DPA/ - Katër ministra të Jashtëm arabë dhe europianë theksuan se një zgjidhje me dy shtete është zgjidhja e vetme për...

DUBLIN – Ministrat irlandezë karantinohen

DUBLIN, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Të gjithë anëtarët e kabinetit irlandez, ministrat më të rëndësishëm të qeverisë, janë në karantinë për shkak të një...

SHBA – G7: Rusia të nxjerrë para drejtësisë përgjegjësit për helmimin...

UASHINGTON, 9 shtator /ATSH-AA/ - Ministrat e Jashtëm të vendeve të industrializuara, G7, i bënë thirrje Rusisë për të gjetur autorët në lidhje me...

GJERMANI – Masat për pandeminë në qendër të takimit të Merkelit...

BERLIN, 17 qershor /ATSH-DPA/ - Pas tre muajve video-konferencash dhe telefonatash, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe përfaqësuesit e shteteve federale do të takohen për...

BRUKSEL – Ministrat e eurozonës vendosin të finalizojnë skemën e kredisë...

BRUKSEL, 8 maj /ATSH-DPA/- Ministrat e financave të eurozonës po i japin dorën e fundit një sistemi për vendet anëtare për të hyrë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA