Ballina Etiketimet Merkel

Etiketim: Merkel

BERLIN – Merkel: Gjermania në prag të fazës së re të...

BERLIN, 4 mars /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se vendi ishte në prag të një faze të re të pandemisë, ndërsa Berlini...

BERLIN – Gjermanët kërkojnë lehtësimin e bllokimit, ndërsa Merkel dhe kryeministrat...

BERLIN, 3 mars /ATSH-DPA/ - Kërkesat e qytetarëve gjermanë për të dalë më tej nga bllokimi, pavarësisht shtyrjes së qeverisë federale, po rriten, ndërsa...

GJERMANI – Merkel: Transparencë më e madhe në mbrojtjen e mjedisit

BERLIN, 2 mars /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri thirrje sot për transparencë më të madhe nga ata që përfshihen në mbrojtjen e...

GJERMANI – Merkel: Duhen disa muaj për krijimin e certifikatës së...

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Do të duhen rreth tre muaj për të krijuar një certifikatë vaksinimi COVID-19, tha sot kancelarja gjermane Angela Merkel,...

GJERMANI – Merkel kërkon politikë të përbashkët transatlantike për Rusinë dhe...

BERLIN, 20 shkurt /ATSH-AA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri thirrje për një strategji të përbashkët transatlantike ndaj fuqive botërore, Rusisë dhe Kinës, duke...

MYNIH – Merkel: Gjermania e gatshme për një kapitull të ri...

MYNIH, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot gatishmërinë e Gjermanisë për hapjen e një kapitulli të ri në marrëdhëniet transatlantike. “Përshëndes...

Kur edhe Merkel harron… maskën!

BERLIN, 18 shkurt /ATSH/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel harroi, për një moment, të vinte maskën, pas një fjalimi në parlamentin gjerman, shkruan e...

GJERMANI – Merkel: Zgjidhje diplomatike për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore të...

BERLIN, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri thirrje sot për një zgjidhje diplomatike për të shpëtuar marrëveshjen bërthamore me Teheranin, në...

GJERMANI – Merkel: Bashkëpunimi me Draghin shumë i rëndësishëm

BERLIN, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ -  Kancelarja gjermane uroi kryeministrin e ri italian, Mario Draghi për marrjen e funksionit të tij, njoftoi zëdhënësi Steffen Seibert. "Ju...

GJERMANI – Merkel: Hapje e zgjuar, për të parandaluar valën e...

BERLIN, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri sot thirrje për një lehtësim hap pas hapi dhe të kontrolluar të kufizimeve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA