Ballina Etiketimet Memaliaj

Etiketim: Memaliaj

FOTO/ Bashkia Memaliaj vijon punën për rehabilitimin e rrugëve ndërlidhëse rurale

TIRANË, 4 maj /ATSH/ Në Memaliaj po vijon puna për rehabilimin e rrugëve lidhëse rurale. Bashkia Memaliaj njofton se aktualisht po investohet në rrugët rurale...

Nisin punimet për ujësjellësin e ri për ujë 24 orë në...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Në Shqipëri janë në punë 120 kantiere për shtrirjen e rrjeteve të reja të ujësjellësi që do të garantojnë furnizimin me...

FOTO/ Mbillen 350 pemë në Memaliaj dhe njësitë administrative

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Për të dytin vit radhazi, bashkia e Memaliajt vijon nismën “Dhuro një pemë për Memaliajn” për shtimin e gjelbërimit në...

Memaliaj/ Përfundon faza e parë e punimeve për rehabilitimin e rrugës...

TIRANË, 30 janar / ATSH/ Bashkia Memaliaj, po vijon punën në rehabilimin e rrugëve rurale, një pjesë e të cilave shtrihen në zona kodrinore...

Rruga Izvor-Memaliaj/ Nga një aks i harruar për më shumë se...

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Rruga drejt Izvorit në Luftinjë të Memaliajt nga një aks i harruar me kohën bashkë për më shumë se 30 vjet,...

Memaliaj/ Nga rrugët, tek ndriçimi, investime të rëndësishme në vepra publike...

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ Investime në infrastrukturën rurale vijojnë të jenë në fokus të bashkisë Memaliaj. Së fundi një projekt i ri është parashikuar për...

Memaliaj/ Rehabilitimi i segmentit rrugor Martalloz-Vagalat, lehtësi në qarkullim dhe daljen...

TIRANË, 11 tetor /ATSH/- Bashkia Memaliaj po punon aktualisht në përmirësimin e infrastrukturës rrugore rurale, sipas parametrave më të mirë që garantojnë siguri qarkullimi...

Memaliaj/ Vijon puna për rehabilitimin e rrugës që lidh fshatin Qesarat...

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ Bashkia e Memaliajt ka në fokus të punës së saj shtrirjen e investimeve në vepra publike edhe në zonat rurale,...

FOTO/ Memaliaj, shënohet për herë të parë “Dita pa makina”

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ "Dita Ndërkombëtare Pa Makina" u shënua për herë të parë edhe në bashkinë e Memaliajt. Dhjetra nxënës e të rinj lëviznin...

Memaliaj/ Përfundon 50% e punimeve në akset rrugore rurale, lehtësi për...

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Bashkia Memaliaj po punon me ritëm të përshpejtuar për përmbylljen e punimeve në akset rrugore rurale që lidhin katër fshatrat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA