Ballina Etiketimet Maqedoni e Veriut

Etiketim: Maqedoni e Veriut

Kontrolli i kufirit dhe patrullimet e përbashkëta/ Takim mes Policive të...

TIRANË, 8 korrik /ATSH/ Policitë kufitare të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut kanë zhvilluar një takim për të diskutuar mbi sfidat e përbashkëta. Prezenca e...

Rama në Forumin Ekonomik të Shkupit: Na takon ta bëjmë rajonin...

TIRANË, 23 qershor /ATSH-MIA/ Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në Forumin Ekonomik të mbajtur në Maqedoninë e Veriut, ku foli edhe për vendimin...

Kodheli në Maqedoninë e Veriut, takim me ministrin e Jashtëm Osmani

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Kryetarja e komisionit për Politikën e Jashtme, Mimi Kodheli zhvilloi sot një takim me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut,...

Samiti i Ballkanit Perëndimor/ Rama-Zaev firmosin marrëveshjen mbi ngritjen e pikave...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nënshkruan sot marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar. Marrëveshja u nënshkrua nga kryeministri...

Shqipëri-Maqedoni e Veriut, nisma konkrete në fushën e kulturës e trashëgimisë

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti zhvilloi sot një takim me ministren e Kulturës së Maqedonisë së Veriut, Irena Stefoska. Margariti informoi se...

FOTO- Integrimi në BE/ Mazi vizitë në Maqedoninë e Veriut

TIRANË, 14 maj /ATSH/ Kryenegociatori i Shqipërisë me Bashkimin Europian, Zef Mazi vizitoi sot Maqedoninë e Veriut. Kryenegociatori Mazi është takuar me presidentin Stevo Pendarovski. Gjithashtu,...

Karantina për shtetasit e ardhur nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut,...

TIRANË, 21 prill /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e ka cilësuar vendim të pastër teknik, atë të Komitetit të Ekspertëve...

Apel shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut: Nga numri i shqiptarëve të...

TIRANË, 26 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u bëri apel sot shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, të marrin pjesë në censin që po zhvillohet...

MV – Kufizime të forta antiCOVID-19 për festat e fundvitit

SHKUP, 16 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Qeveria e Maqedonisë së Veriut njoftoi sot masa të reja kufizuese për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri...

Menaxhimi i përbashkët i peshkimit në liqenet e Ohrit dhe Prespës...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Pas nënshkrimit të marrëveshjes për njohjen e certifikatave fitosanitare për qarkullimin e produkteve bujqësore pa barriera, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA