Ballina Etiketimet Mal

Etiketim: mal

Historikisht e premtuar/ Rruga drejt Malit të Tomorrit në ndërtim, lehtëson...

  TIRANË, 23 janarATSH/ Rruga historikisht e premtuar dhe asnjëherë e realizuar në dhjetra vite drejt Malit të Tomorrit po merr formë dita-ditës, për të...

Berat/ Pelegrinazhi në malin e Tomorrit nga 20-25 gusht, besimtarët kremtojnë...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Data 20 gusht shënon nisjen e pelegrinazhit drejt malit të Tomorrit, një mal i konsideruar “i shenjtë” pasi në të prehet...

FOTO/ Mrekullia natyrore e malit të Munellës, streha e rrëqebullit të...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Mali i Munellës, streha e rrëqebullit të Ballkanit, është një peizazh i përbërë nga shpate të thepisur e lugina të mbuluara...

MALI I ZI – Shpallet gjendja e epidemisë COVID-19

PODGORICË, 22 korrik /ATSH-AA/ - Në Malin e Zi është shpallur epidemia e koronavirusit në gjithë territorin e shtetit. Trupi koordinues kombëtar për sëmundjet infektive...

FOTO/ Alpinistët ngjitje nën stuhinë e dëborës në malin e Kallabakut,...

TIRANË, 14 janar/ATSH/- Të apasionuarit pas ngjitjeve në mal kanë shijuar fundjavën që lamë pas pamjen mahnitëse që të ofron mali i Kallabakut, 2174...

FOTO/ 2020 nis me aventurën drejt lartësive, të rinjtë beratas ngjisin...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Ditët e ftohta e me dëborë të 2020-ës, nuk kanë penguar një grup të rinjsh nga Berati të ngjitjen në lartësitë...

FOTO/ Pamje të mrekullueshme nën dëborë, majat e maleve të Kukësit...

TIRANË, 28 dhjetor /ATSH/ Majat e maleve më të larta të rrethit të Kukësit si Gjallica, Pikëllima, Kallabaku, Maja e Kolesianit Guri i Mëngjesit...

Si të përballoni pushimet verore në mal kur jeni me fëmijë...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ - Pushimet ideale për ju që jeni të shoqëruar nga fëmijë të vegjël, nuk mund të jetë vetëm në det, por...

AMBIENT – Edhe romakët ndotnin mjedisin

CURMAIER, 19 maj /ATSH-ANSA/ - Edhe romakët e lashtë ndotnin: gjurmë të plumbit dhe antimonit, që nuk ishin parë më parë në akujt alpinë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA