Ballina Etiketimet Lojera

Etiketim: lojera

TOKIO – Bach: Vaksinimi kundër COVID-19 jo i detyrueshëm në Lojërat...

TOKIO, 17 nëntor /ATSH-AFP/ - Vaksinimi kundër koronavirusit nuk do të jetë i detyrueshëm për atletët gjatë Lojërave Olimpike të Tokios, shtyrë verën e...

LO 2020 – Jo karantinë për spektatorët e huaj

TOKIO, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Rregullat e karantinës mund të hiqen për spektatorët e huaj në Lojërat Olimpike Tokyo-2020, të shtyra për në 2021...

Me PlayStation 5, ”Sony” pret sukses me çdo kusht

TOKIO, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - ''Sony'' po përgatitet të prezantojë më 12 nëntor videolojën e e saj të re PlayStation 5, dy ditë pas...

SOFT NEWS – Robotë gazmorë për turistët dhe atletët në Lojërat...

TOKIO, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Kawaii" (të këndshëm) për të pritur vizitorët dhe atletët e Lojërave Olimpike të Tokios ose shumë të vlefshëm për...

ZVICËR – Lojërat Olimpike Dimërore 2026 do të zhvillohen në Milano

LOZANË, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Lojërat Olimpike Dimërore 2026 iu dhanë kandidaturës italiane të Milanos dhe Kortina D’Ampeco, nga komiteti ndërkombëtar olimpik që ishte...

LOZANË – Lojërat e para Botërore në rërë në Katar

LOZANË, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Shoqata e Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), e cila hoqi nga lista qytetin amerikan të San Diegos, si organizator i...

JAPONI – Miliona japonezë kanë porositur biletat për Lojërat Olimpike Tokio...

TOKIO, 29 maj /ATSH-AA/ - Organizatorët e Lojërave Olimpike Verore kanë njoftuar se miliona japonezë kanë treguar interes për bileta e lojërave, të cilat...

SHBA – “Amazon” rrit produktivitetin e punonjësve nëpërmjet lojërave

UASHINGTON, 22 maj /ATSH-AA/ - Gjiganti amerikan i tregtisë në internet, “Amazon”, për të rritur motivimin e punonjësve ka futur në përdorim edhe videolojërat. Sipas...

Në qershor shpallet pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026

BERLIN, 3 maj /ATSH-DPA/ - Pritësi i Lojërave Olimpike Dimërore 2026 do të njoftohet më 24 qershor gjatë sesionit të Komitetit Ndërkombëtar Olimpik (IOC)...

FRANCË – IOC jep 500 000 euro për Notrë Dam që...

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) do të dhurojë 500 000 euro për rindërtimin e Notrë Dam, njoftoi presidenti Thomas Bach...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA