Ballina Etiketimet Liber

Etiketim: liber

Në librin e ri të Paul McCartney tekste të padëgjuara më...

LONDËR, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Paul McCartney do të përfshijë në librin e tij të ardhshëm tekstin e padëgjuar më parë të një kënge...

Një libër i kthehet bibliotekës pas… më shumë se 50 vjetësh

LONDËR, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Një libër me receta është kthyer në një bibliotekë, në Skoci, më shumë se 50 vjet më vonë. Libri iu...

Amerika sipas Obamës dhe Springsteen

NJU JORK, 23 korrik /ATSH-ANSA/ - Miqësia midis Barack Obamës dhe Bruce Springsteen ka një kapitull të ri. Ish-presidenti i SHBA-së dhe The Boss janë...

Pandemia, ekonomistët e njohur promovojnë librin “Përballë krizës, sfidat e teorisë...

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Dy ekspertët e njohur të ekonomisë, akademik prof. dr. Anastas Angjeli dhe prof. dr. Adrian Civici, promovuan sot librin “Përballë Krizës...

Princi Harry libër për jetën e tij

LONDËR, 20 korrik /ATSH-DPA/ - Princi Harry do të botojë një libër me kujtime vitin e ardhshëm, duke premtuar të jetë një llogari "e...

“Politika si ide”/ Promovohet libri i Valentina Leskajt: Reflektim mbi çështjet...

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ Valentina Leskaj, një personazh i njohur i politikës shqiptare, promovoi sot në Tiranë librin e saj “Politika si ide” nga...

Kthen në bibliotekë librin e marrë para 80… vitesh!

ONTARIO, 15 qershor /ATSH/ - Zyrtarët nga një bibliotekë e Ontario thanë se një libër i kthyer së fundmi ishte vonuar për 80 vjet,...

Meghan Markle debuton si shkrimtare për fëmijë

LONDËR, 6 prill /ATSH-DPA/ - Dukesha e Sussex, Meghan Markle, ka shkruar një libër për fëmijë, i frymëzuar nga marrëdhënia midis bashkëshortit dhe djalit...

“Supermen” i vitit 1938 shitet për një vlerë rekord

NJU JORK, 8 prill /ATSH-DPA/ - Një kopje e librit "Action Comics # 1" e vitit 1938 u shit privatisht për një vlerë prej...

Basha: Libri im, letër e hapur drejtuar gjithë shqiptarëve

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar librin e tij "Misioni im", të cilin e cilësoi si letër të hapur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA