Ballina Etiketimet Li

Etiketim: li

COVID-19 – Video-konferencë Merkel-Li

BERLIN, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të diskutojë me kryeministrin kinez, Li Keqiang lidhur me pasojat e pandemisë së koronavirusit...

KINË – Li viziton pacientët dhe mjekët e qytetit së koronavirusit

VUHAN, 27 janar /ATSH-ANSA/ - Kryeministri kinez, Li Keqiang është ngarkuar personalisht nga presidenti Xi Jinping për të vizituar qytetin e Vuhanit, epiqendër të...

KINË – Li: E vështirë ruajtja mbi 6% e rritjes ekonomike

PEKIN, 16 shtator /ATSH-DPA/ – Ruajtja e nivelit të rritjes së ekonomike të Kinës mbi 6% është një detyrë mjaft e vështirë, deklaroi kryeministri...

KINË – Li: Kaosi në Hong Kong do të marrë fund...

PEKIN, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Kina do t'i japë fund kaosit në Hong Kong brenda kuadrit  ligjor, deklaroi kryeministri kinez Li Keqiang gjatë një...

PEKIN – Li premton hapjen e ekonomisë kineze

PEKIN, 2 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri kinez, premtoi përshpejtimin e hapjes së mëtejshme të ekonomisë kineze dhe siguroi se ekonomia e dytë në botë...

KROACI – Li: Kina e gatshme të importojë më shumë produkte...

DUBROVNIK, 12 prill /ATSH/ - Kryeministri kinez Li Keqiang deklaroi se Kina mirëpret eksportin e produkteve bujqësore tradicionale shqiptare në Kinë. Li bëri e bëri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA