Ballina Etiketimet Kurbin

Etiketim: Kurbin

Vetëm 15 muaj pas tërmetit të fortë që goditi vendin, Kurbini...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Kurbinit, Majlinda Shqalsi Cara deklaroi sot se vetëm 15 muaj pas tërmetit të fortë që goditi vendin...

Shpresa Marnoj: Shërbimi shëndetësor, komplet një panoramë tjetër nga ç’ishte më...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Shpresa Marnoj, me profesion ekonomiste, pjesë e finalistëve të përzgjedhur përmes platformës “Deputeti që duam” në Partinë Socialiste, e cila...

Rindërtimi në Kamzë dhe Kurbin/ Miratohet përdorimi i fondeve për projektin...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot përdorimin e fondit të rindërtimit prej 10 637 537 lekësh për financimin e hartimit të projektit...

Restaurim i Kishës së Shën Marisë, aty ky kryenin shërbesat fetare...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Këshilli Kombëtar i Trashëgimisë Kulturore Materiale ka miratuar projektin për kryerjen e ndërhyrjeve konservuese – restauruese në “Rrënojat e Kishës së...

Rindërtimi në Mamurras/ Gjimnazi “Arif Sulaj” po rilind më i madh...

TIRANË, 17 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Mamurras Kurbin, në kantierin e shkollës së re që po rilind më e madhe, më...

PD: Pezullohet shërbimi mjekësor në Kurbin

TIRANË, 16 janar/ATSH- A. Fortuzi/- Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia deklaroi sot se në Kurbin është pezulluar shërbimi mjekësor, duke lënë 75 mijë banorë...

FOTO/ Lagjja e re në qendër të Kurbinit ku do akomodohen...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Në Kurbin vijon me ritme të larta puna për ndërtimin e lagjes së re, ku do të akomodohen 524 familje dhe...

Rilindja e Kurbinit nga programi i rindërtimit/ Cara për ATSH-në: Mbi...

TIRANË, 3 janar/ATSH-Maela Marini/ Në Bashkinë Kurbin, rilindja nga themelet pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 do të sjellë jo vetëm një pol të ri...

Rindërtimi/ 13 pallatet e reja me 524 apartamente në Kurbin po...

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Puna për ndërtimin e 13 pallateve të reja në Kurbin me 524 apartamente, 37 njësi shërbimi dhe 1 qendër tregtare po...

“Krenar që po ndryshojmë për mirë jetën e mijëra familjeve pas...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama shprehu sot krenari për faktin se si po ndryshojnë për mirë jetët e mijëra fëmijëve e familjeve, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA