Ballina Etiketimet Kumbaro

Etiketim: Kumbaro

Kumbaro në Sarandë: 2022, vit beteje për pastrimin e territorit

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Në buzërrugët kombëtare në Finiq dhe në Çukë, Sarandë, vargkodrat e mbetjeve të krijuara prej vitesh janë rrafshuar për t'ua lënë...

Hapen së shpejti aplikimet online për stacionet e plazhit

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Ministria e Turizmit dhe Mjedisit është gati për të filluar aplikimin për stacionet e plazhit që do të menaxhohen nga...

Kumbaro: Gjoba ndaj kryebashkiakut për mbetjet, e para por jo e...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro informoi sot mbi masat e marra në ditët e fundit ndaj keqmenaxhimit të...

Kumbaro: Rikthehet edhe këtë vit festivali fantastik “UNUM” në Shëngjin

TIRANË, 15 janar/ATSH/- Festivali Ndërkombëtar i Muzikës Elektronike, UNUM do e rikthejë edhe këtë vit Shëngjinin në destinacionin e mbi 60 artistëve nga e...

Kumbaro: Rinovim i licencave për guidat turistike

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Ministria e Turizmit dhe Mjedisit i hap rrugën rinovimit të licencave për guidat turistike për 2 vite. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit,...

Kumbaro: Fazë e re e menaxhimit të mbetjeve

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Menaxhimi i mbetjeve ishte në qendër të takimit të zhvilluar nga Komiteti Ndërministror i Menaxhimit të Mbetjeve. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit,...

Vijon edhe këtë vit plani kombëtar i pastrimit në të gjithë...

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Plani kombëtar i pastrimit po vijon edhe këtë vit të ri në të gjithë vendin. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro...

Dhërmiu, destinacion turistik për t’u zbuluar në çdo stinë

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Dhërmiu, fshati i vendosur buzë detit Jon dhe në shpatet e maleve, midis gjelbërimit të ullinjve dhe agrumeve të shumta ka...

Përforcohet pastrimi në 4 bashki bregdetare përgjatë sezonit të verës

TIRANË 7 janar /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro Furxhi deklaroi se përmes fondit prej 205 milionë lekësh që u përfshi në...

Nga 1 qershori ndalohet tregtimi i ambalazheve plastike njëpërdorimëshe

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Nga 1 qershor i këtij viti Shqipëria do të ndalojë përdorimin e ambalazheve plastike njëpërdorimëshe. Lajmi u bë i ditur nga Ministrja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA