Ballina Etiketimet Kryeminister

Etiketim: kryeminister

FOKUS – Libani në pritje të qeverisë së re

BEJRUT, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri i emëruar i Libanit, Moustapha Adib u kërkoi sot forcave politike të lehtësojnë krijimin e një qeverie të...

JAPONI – Yoshihide Suga zgjidhet kryeministër

TOKIO, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Yoshihide Suga, 71 vjeç, u zgjodh sot nga Parlamenti si kryeministri i ri i Japonisë, duke zëvendësuar Shinzo Aben,...

BJELLORUSI – Kryeministri, Mikhail Michoustine në vizitë zyrtare

MOSKË, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri rus, Mikhaïl Michoustine u prit sot në Minsk, në Bjellorusi, e përfshirë nga një lëvizje protestash masive kundër...

LIBAN – Kryeministri i ri premton reforma dhe një marrëveshje me...

BEJRUT, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri i ri libanez, Moustapha Adib u angazhua sot në përfundim të emërimit të tij për të formuar sa...

JAPONI – Kryeministri, Shinzo Abe jep dorëheqjen

TOKIO, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri japonez, Shinzo Abe, në post që prej fundit të vitit 2012, njoftoi sot qëllimin e tij për dorëheqje...

GREQI – Mitsotakis mohon akuzat për kthim të azilkërkuesve

ATHINË, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis mohoi kategorikisht akuzat e përsëritura, sipas të cilave azilkërkuesit po ktheheshin në mënyrë të paligjshme...

MV – Zaev: Kryeministër shqiptar para përfundimit të mandatit qeveritar

SHKUP, 18 gusht /ATSH-AFP/ - Lideri i socialdemokratëve në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev do të jetë kryeministri i ri në marrëveshjen e arritur...

FRANCË – Jean Castex kryeministri i ri i vendit

PARIS, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron emëroi Jean Castex si kryeministrin e ri të vendit, tha sot Pallati Elysee.   Kryeministri francez, Edouard...

IRLANDË – Michael Martin zgjidhet kryeministër

DUBLIN, 27 qershor /ATSH-DPA/ - Udhëheqësi i partisë Fianna Fail, Micheal Martin është zgjedhur kryeministër i Irlandës, me një shumicë prej 93 votash në...

MV – Ahmeti: Naser Ziberi kandidati mbipartiak dhe fitues për kryeministër

PRETOR, 24 qershor /ATSH-MIA/ - Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, i cili nisi fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA