Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Republika e Kosovës, pjesë e Indeksit Global të Konkurrueshmërisë

PRISHTINË, 9 prill /ATSH/ Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore (OEMVP) arritën një sukses të përbashkët,...

Rama zbulon mesazhin e Kurtit: Pas mjekëve, vaksinojmë mësuesit e Kosovës

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Qeveria shqiptare do të ndihmojë Kosovën për vaksinimin antikovid të mësuesve. Nga Rrogozhina, Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, "ne...

PE me shumicë votash mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

PRISHTINË, 25 mars /ATSH/ Parlamenti Europian me shumicë dërrmuese kanë mbështetur liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola von Cramon...

​Zemaj falënderon Ramën për vaksinimin e bluzave të bardha: Kosova do...

TIRANË, 21 mars/ATSH/- Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se në kohën kur institucionet e ndryshme ndërkombëtare, të cilat gjatë gjithë...

FOTO/ Vijon në Kukës vaksinimi antikovid për 500 mjekët dhe infermierë...

TIRANË, 21 mars/ATSH/- Në Kukës nis dje vaksinimi antikovid për 500 mjekët dhe infermierë të spitaleve të Kosovës duke u siguruar edhe një mbrojtje...

Kosovë/ 295 të shëruar dhe 568 raste të reja me COVID-19

PRISHTINË, 3 mars /ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, si dhe...

Nuk sulmon PS/ Kosova: Si u përjashtova nga Komisioni Ruli, i...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Mjeku njëkohësisht ish-deputet i Partisë Demokratike, Halim Kosova deklaroi sot se ishte i gatshëm të jepte kontributin e tij prej 40...

Kosovë/ 556 të shëruar dhe 292 raste të reja me COVID-19

PRISHTINË, 20 shkurt /ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar...

Kosovë/ ​Refuzohen 3.435 zarfe me fletëvotime nga diaspora

PRISHTINË, 19 shkurt/ATSH/- Nga 11, 653 pako të supozuara me fletëvotime që i janë nënshtruar procesit të vlerësimit, janë aprovuar 8 212 zarfe, ndërsa...

Dita e Pavarësisë së Kosovës/Mesazh urimi nga ambasada gjermane dhe britanike

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka uruar Kosovën në 13-vjetorin e bërjes shtet. “Ne përgëzojmë Kosovën dhe të gjithë qytetarët kosovarë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA