Ballina Etiketimet Korea

Etiketim: korea

AUKUS – Pheniani i frikësohet rinisjes së garës së armëve bërthamore

PHENIAN, 20 shtator /ATSH-ANSA/ - Koreja e Veriut kritikoi ashpër SHBA dhe marrëveshjen AUKUS, aleanca e re në Indo-Paqësorin e nënshkruar javën e kaluar...

FOKUS – SHBA: Të gatshëm të takohemi me koreano-veriorët kudo dhe...

UASHINGTON, 21 qershor /ATSH-DPA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës përsëritën gatishmërinë e tyre për të zhvilluar bisedime mbi programin bërthamor të Koresë së...

PHENIAN – Situatë e vështirë ushqimore në vendin e izoluar komunist

PHENIAN, 16 qershor /ATSH-DPA/ - Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un deklaroi se situata e ushqimit në vendin e izoluar Komunist ishte...

Koreja e Jugut nënshkruan marrëveshjen për eksplorimin e hapësirës

SEUL, 27 maj /ATSH-DPA/ - Koreja e Jugut ka nënshkruar një marrëveshje ndërkombëtare të udhëhequr nga SHBA që përcakton rregullat për eksplorimin e hapësirës,...

FUTBOLL – Seuli fton Phenianin të marrë pjesë në Kupën e...

SEUL, 4 maj /ATSH-DPA/ - Koreja e Jugut shpreson që Koreja e Veriut të rishikojë vendimin e saj për të mos marrë pjesë në...

PHENIAN – Koreja e Veriut konfirmon testimin e raketave taktike të...

PHENIAN, 26 mars /ATSH-ANSA-DPA/ - Koreja e Veriut konfirmoi se kishte nisur dy raketa të drejtuara taktike të tipit të ri një ditë më...

SEUL – Koreja e Veriut vazhdon lëshimin e raketave balistike

SEUL, 24 mars /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut lëshoi raketa ​​të shumta me rreze të shkurtër veprimi gjatë fundjavës, njoftoi agjencia e lajmeve Yonhap...

PHENIAN – Koreja e Veriut: Pa kushtet tona përpjekjet amerikane për...

PHENIAN, 18 mars /ATSH-DPA/ - Një zyrtar i lartë i Koresë së Veriut tha se vendi i tij është zotuar të injorojë përpjekjet e...

PHENIAN – Paradë ushtarake me raketa balistike bërthamore

PHENIAN, 15 janar /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut organizoi një paradë ushtarake në kryeqytetin Phenian, që përfshinte raketa balistike, njoftoi media shtetërore. Parada e së...

PHENIAN – Kim kërkon shtimin e kapaciteteve bërthamore të vendit

PHENIAN, 13 janar /ATSH-DPA/ - Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un përsëriti thirrjen për një zgjerim të aftësive bërthamore të vendit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA