Ballina Etiketimet Konkurrence

Etiketim: konkurrence

BRUKSEL – “Google” nën akuzë për konkurrencë të padrejtë

BRUKSEL, 10 shkurt /ATSH-AFP/- Platformat e mëdha si “Expedia” dhe “Tripadvisor”, si edhe federatat e kompanive turistike, akuzuan sot në Bruksel grupin “Google” për...

BRUKSEL – Vestager: Ka ardhur koha për aktualizimin e rregullave të...

BRUKSEL, 9 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ka ardhur koha për të aktualizuar rregullat e konkurrencës në BE, theksoi sot zëvendëspresidentja e Komisionit Europian, Margrethe Vestager...

BRUKSEL – Holanda apel për rishikimin e ligjit të konkurrencës

BRUKSEL, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ Holanda bëri thirrje sot për një rishikim të rregullave të konkurrencës në BE, që do t'i mundësojnë Brukselit të ndërhyjë...

BELGJIKË – Vestager: BE nuk ka nevojë për kampionë industrialistë të...

BRUKSEL, 4 nëntor /ATSH-AFP/ Bashkimi Europian nuk duhet të ndihmojë formimin e kampionëve industrialistë të përkëdhelur, por të lërë konkurrencën që të stimulojë krijimin...

KOMENT – Netflix më shumë se kurrë në konkurrencën e artit...

NJU JORK, 21 prill /ATSH-AFP/ - Netfilx vazhdimisht po mundohet të bëhet pjesë e gjigantëve të kinemasë amerikane, të cilët së shpejti duhet të...

BE – Brukseli paralajmëron Pekinin për konkurrencën e pandershme

BRUKSEL, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Komisionerja europiane për Konkurrencën, Margrethe Vestager paralajmëroi sot Kinën kundër çdo lloji konkurrence të pandershme, duke i kërkuar që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA