Ballina Etiketimet Komisioni i Venecias

Etiketim: Komisioni i Venecias

Venecia i përgjigjet Metës për Kodin Zgjedhor: Jo me procedurë urgjente,...

TIRANË, 27 tetor/ATSH/ Presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio përmes një letre i ka kthyer përgjigje kërkesës së presidentit Ilir Meta për dhënie...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Meta kërkesë Kuvendit: Merrni për bazë Opinionin...

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka nisur sot një kërkesë Kuvendit të Shqipërisë për të marrë për bazë Opinionin...

Kthimi i Kodit Zgjedhor/ Meta: Shmangia e një krize tjetër zgjedhore...

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se i ka dërguar 8 pyetje për opinion Komisionit të Venecias në lidhje...

“Të frikësuarit nga Reforma në Drejtësi janë në sulm”/ Kim: Udhëheqësit...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka publikuar sot një shkrim mbi vendimin e Komisionit të...

Paketa antishpifje/ Delegacioni i opozitës, takim me përfaqësues të Komisionit të...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Një delegacion i opozitës, i përbërë nga Albana Vokshi, Genc Pollo dhe Edmond Haxhinasto zhvilluan një takim me përfaqësuesit e Komisionit...

Ligji për mediet elektronike/ Hysi takon delegacionin e Komisionit të Venecias

TIRANË, 10 shkurt /ATSH/ Ligji për mediet elektronike dhe shërbimet e medias në Republikën e Shqipërisë ishte në qendër të takimit që zëvendëskryetarja e...

Mbërrin në Tiranë delegacioni i Komisionit të Venecias

TIRANË, 9 shkurt /ATSH - I. Vata/- Një delegacion i Komisionit të Venecias ka mbërritur në Tiranë ku do të zhvillojnë disa takime lidhur...

Emërimet në Kushtetuese/ Komisioni i Venecias letër Ruçit: Do t’i diskutojmë...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Komisioni i Venecias do të diskutojë në mars në lidhje me 5 pyetjet që Kuvendi i Shqipërisë i drejtoi lidhur...

Emërimi i Xhaferllarit në Kushtetuese/ Venecia pranon kërkesën e mazhorancës

TIRANË, 7 janar/ATSH/- Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e mazhorancës e cila ka dërguar për interpretim dekretin e Presidentit Ilir Meta, për emërimin...

Mblidhet komisioni hetimor për shkarkimin e Metës, Manja: Jemi drejt fundit

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Komisioni i posaçëm hetimor për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të kryera nga ana e Presidentit Meta, në kuadër të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA