Ballina Etiketimet KLGJ

Etiketim: KLGJ

KLGJ propozon 4 emra për emërimet në Gjykatën e Lartë

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor i ka përcjellë sot Presidentit Ilir Meta propozimin për emërim në Gjykatën e Lartë për katër pozicionet...

U arrestua nga SPAK/ KLGJ pranon kërkesën e Inspektorit të Lartë...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor pranoi sot kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për masën disiplinore shkarkim nga detyra për...

KLGJ propozon katër gjyqtarë për vendet vakante në Gjykatën e Lartë

TIRANË, 12 mars /ATSH – I. Vata/ Këshilli i Lartë Gjyqësor i propozon Presidentit të Republikës katër gjyqtarët e parë nga radhët e sistemit...

Seanca disiplinore e KLGJ/ Metani: Veprimet e gjyqtares Enkelejda Hoxha diskreditojnë...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Veprimet e gjyqares Enkelejda Hoxha, diskretitojnë figurën e gjyqtarit. Artur Metani, kreu i Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë ka parashtruar qëndrimet...

Ambasada e SHBA-së dhuron 210 mijë maska dhe 26 mijë doreza...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Mbajtja e gjykatave të hapura, por të sigurta në këto kohë të vështira është një përparësi. Mbi 210,000 maska, 26,000 doreza...

Arrestimi i gjyqtares Hoxha/ KLGJ: Janë marrë të gjitha masat për...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor ka marrë të gjitha masat e duhura për të garantuar vijueshmërinë e veprimtarisë së gjykatave dhe forcimin...

KLGJ pranon kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë/ Shkarkohet gjyqtari...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor pranoi kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për masën disiplinore shkarkim nga detyra për gjyqtarin M.K....

Këshilli i Lartë i Gjyqësor shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit,...

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Inspektori i Lartë i Drejtësisë parashtroi para Këshillit të Lartë Gjyqësor konkluzionet lidhur me procedimin disiplinor ndaj magjistratit SH.M. me...

Kuvendi revokon vendimin për shpalljen e vakancave në KLGJ dhe KLP

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ Kuvendi ka vendosur revokimin e vendimit për shpalljen e vakancave në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të...

KLGJ, thirrje gjyqtarëve që kaluan Vetingun/ Kim: Shpresojmë se kjo do...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim vlerësoi sot thirrjen që Këshilli i Lartë Gjyqësor u ka bërë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA