Ballina Etiketimet KLGJ

Etiketim: KLGJ

COVID 19/ KLGJ pezullon çështjet gjyqësore deri më 22 prill

TIRANË, 7 prill/ATSH- A. Fortuzi/ Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka vendosur për të vijuar pezullimin e veprimtarisë dhe shërbimeve gjyqësore në të gjitha...

KLGJ interviston kandidatët për Gjykatën e Lartë

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor ka nisur procesin e intervistave në kuadër të procesit të përzgjedhjes së tyre për emërim në...

Foto/ Përfunduan Shkollën e Magjistraturës, betohen 15 gjyqtarë të rinj

TIRANË, 29 janar/ATSH/ 15 gjyqtarët e rinj të cilët kanë përfunduar Shkollën e Magjistraturës në vitin akademik 2018-2019 janë betuar sot në mbledhjen e...

KLGJ emëron 15 gjyqtarë të rinj nga Magjistratura

TIRANË, 10 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Në kuadër të mirëfunksionimit të sistemit gjyqësor, Këshilli i Lartë Gjyqësor, përmes një vendimmarrjeje të rëndësishme, emëroi si gjyqtarë 15...

KLGJ, pritet emërimi i 15 gjyqtarëve nga Shkolla e Magjistraturës

TIRANË, 8 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Këshilli i Lartë i Gjyqësorit pritet të emërojë të enjten 15 gjyqtarë të rinj nga Shkolla e Magjistraturës. Sipas njoftimit të...

KLGJ miraton fillimin e funksionimit të gjykatave të Posaçme për Korrupsionin...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ -Këshilli i Lartë Gjyqësor, miratoi sot vendimin për fillimin e funksionimit të Gjykatave të Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e...

Këshilli i Lartë Gjyqësor: Nuk do të zhvillohen gjyqe në gjykatat...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/- Këshilli i Lartë Gjyqësor njofton se nuk do të zhvillohen gjyqe në gjykatat që ndodhen në qytetet Tiranë, Durrës, Kavajë, Krujë,...

KLGJ pezullon kthimin në detyrë të gjykatësit Guximtar Boçi

TIRANË, 29 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur pezullimin e kërkesës për kthimin në detyrë të gjyqtarit Guximtar Boçi, i cili...

Ambasada e Holandës: Reforma në Drejtësi, thelbësore në procesin integruese të...

TIRANË, 19 korrik /ATSH/ - Reforma në Drejtësi është një element thelbësor në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE. Ambasadorja e Holandës, Guusje Korthals...

KLGJ çel garën për anëtarët jogjyqtarë për Gjykatën e Lartë

TIRANË, 5 korrik/ATSH/-  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur garën për anëtarët jogjyqtarë për Gjykatën e Lartë. Këshilli i Lartë i Gjyqësorit vendosi sot hapjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA